Jak wzruszyć Agenta 007 i 10 tys Wrocławian? – Ars Cantandi podczas Ceremonii rozdania Europejskich Nagród Filmowych i w Niebie

Grudzień okazał się być dla Ars Cantandi niesamowicie pracowity i wymagający ale zarazem pełen emocji, wzruszeń i niezapomnianych dla nas chwil. W poście tym spieszymy przekazać Wam krótką relację z tego co wydarzyło.

Zostaliśmy zaproszeni do wykonania utworu „Song for the unification of Europe” Zbigniewa Preisnera podczas 29 gali wręczenia Europejskich Nagród Filmowych, 10 grudnia w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu. Wykonanie specjalnie zaaranżowanego na tą uroczystość utworu pochodzącego z filmu „Trzy kolory Niebieski” odbyło się w obecności i wedle wskazówek kompozytora. Partie solową wykonała Edyta Krzemień, na fortepianie zagrał Dominik Wania, całością zadyrygowała Anna Grabowska-Borys. Poniżej zamieszczamy link do naszego wykonania z Gali wręczenia Europejskich Nagród Filmowych.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący… 1Kor, 13, 1-13

Wykonanie utworu Zbigniewa Preisnera do słów Hymnu do Miłości z Pierwszego Listu do Koryntian okazało się być jednym z najpiękniejszych i wzruszających momentów ceremonii za które Ars Cantandi usałyszało słowa uznania od kompozytora i uczestników Gali w tym m.in. od Pierca Brosnana (zobaczcie zdjęcia poniżej;)) czy Jürgena Biesinger, reżysera ceremonii, który podziękował nam takimi słowami:

I wish to thank you from the bottom of my heart for your support and
help to make this performance come true! It was certainly one of the most
beautiful moments of the ceremony and many people came afterwards to us
and expressed their admiration for this performance.

Please forward our very best wishes to everybody from the choir, together
with a warm and heartfelt thank you!

I wish you Merry Christmas and a happy New Year!

Yours sincerely,

Jürgen Biesinger

EUROPEAN FILM AWARDS EFA PRODUCTIONS gGmbH

 

O naszym wystepie wspomniał nawet The Gurdian.

 • AC EFA 2
 • AC EFA 3
 • AC EFA PANI
 • AC EFA PANI2
 • AC EFA
 • AC EFA4
 • AC EFAc
 • AC EFAx

W niedziele 11 grudnia, czyli następnego dnia wieczorem, oprawiliśmy muzycznie mszę i wykonaliśmy koncert z muzyką sakralną w kościele św. Augustyna przy ul. Sudeckiej, rozpoczynając rekolekcje: Niech moc wdzięczności będzie z Tobą!, których organizatorem było Duszpasterstwo Akademickie Stygmatyk.

Międzyczasie AC po kierunkiem Kamili Greli sprężyło się mocno i zadziałało w dobrej sprawie przygotowując Szlachetną pACzke dla potrzebującej rodziny.

 • szlachetna
 • szlachetna Paczka
 • szlachetna pacz
 • szlachetna paczka 2
 • szlachetna paczka2
A od poniedziałku 12 grudnia rozpoczęliśmy wraz z Chórem Uniwersytetu Przyrodniczego i Chórem Gaudium Uniwersytetu Wrocławskiego próby i przygotowania do spektaklu NIEBO wykonywanego podczas weekendu zamknięcia Europejskiej Stolicy Kultury. Wystąpiliśmy w 2 przedstawieniach 17 grudnia i otwartej próbie generalnej. Spektakl, w reżyserii Chrisa Baldwina, opowiadał historię Wrocławia w XX wieku z perspektywy jego 3 mieszkanek. W przedstawieniu wystąpili mieszkańcy Wrocławia a całości opowiedzianych historii towarzyszyła gra świateł i dźwięku, orkiestra na żywo i wrocławskie Duchy. Chórami i orkiestrą złożoną z muzyków Orkiestry Akademii Beethovenowskiej, studentów Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu oraz członków The Jerusalem Academy's Mendy Rodan Symphony Orchestra dyrygował Alan Urbanek. Spektakl obejrzało łącznie ponad 10 tys. osób.

Poniżej link do filmu z przedstawienia. Samo przestawienie zaczyna się od 1h:15min, a wcześniej można obejrzeć skrót wydarzeń z całego roku, w których również brało udział Ars Cantandi tj. Ceremonia otwarcia ESK , FLOW, Zarzuela.

Zdjęcia z ceremonii można obejrzeć np. tutaj: https://www.facebook.com/krzysztof.wilma/posts/10208306182352234?pnref=story

Spotkaliśmy się ostatni raz 19 grudnia na chóralnej Wigilii. Teraz odpoczywamy i wspominamy wydarzenia tego roku.

Pozostało nam tylko już złożyć życzenia.

Ars Cantandi życzy wszystkim Spokojnych, Szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia okraszonych wspólnym kolędowaniem w rodzinnym gronie. Dziękujemy za wspólnie spędzone z nami chwile oraz wsparcie i Do Siego Roku :), aby nowy był pełen niesamowitych zdarzeń i emocji jak nasz grudzień.

 

wesolych