Listopadowe i grudniowe projekty Ars Cantandi - serdecznie zapraszamy

Odsłony: 3642

Jeszcze nie opadły emocje i nie odespaliśmy po Claudio Monteverdi International Choral Festival and Competition w Wenecji (na którym zdobyliśmy złoty dyplom :)) a już horyzoncie jawią się kolejne projekty i kolejne przygody!
Przedstawiamy informacje o naszych projektach realizowanych na koniec 2019 roku i serdecznie na wszystkie zapraszamy.

sarah brightman

Już w środę 6 listopada 2019r Chór Ars Cantandi będzie miał zaszczyt zaśpiewać na jednej scenie z sopranistką międzynarodowej sławy – Panią Sarah Brightman. Zaproszenie do współpracy w tym  niesamowitym widowisku otrzymaliśmy bezpośrednio od organizatora wydarzenia - Prestige MJM. Serdecznie dziękujemy za to wyróżnienie!
Muzyka Sarah Brightman jest bardzo wyjątkowym połączeniem muzyki klasycznej oraz współczesnego mainstreamu, co czyni dla nas pracę nad jej  utworami dużym wyzwaniem – czyli tym, co chórzyści lubią najbardziej ;). Koncert odbędzie się w Warszawie, w Hali COS Torwar. Sarah przyjedzie do Polski prosto z koncertu na Litwie w ramach trasy koncertowej promującej nową płytę „Hymn”. Wydanie to zawiera 13 nagrań, z których najpopularniejsze to „Time To Say Goodbye”, „Hymn”  i „Sogni”. Naszym zdecydowanym faworytem jest utwór „Miracle” (https://www.youtube.com/watch?v=lOkeQsNS960);).
Oprócz Ars Cantandi w koncercie weźmie udział grono wybitnych artystów: Orkiestra Akademii Beethovenowskiej i słynni wokaliści – francuski tenor Vincent Niclo i pochodzący z Rumunii Narcis Ianau.

Bilety na wydarzenie są dostępne na stronie: https://bilety.imprezyprestige.com/numerowane.html?ter_id=134&ter_idt=2a437f9f33ea95dbaf88249959766666

180529 Sarah Brightman Hymn 7 PhSimonFowler landscape crop 2000px 2000x1249

Źródło obrazu: https://sarahbrightman.com

Koncert pieśni patriotycznej, Hala Sportowo-Widowiskowa im. Adama Wójcika w Kobierzycach, ul. Dębowa 20, godz. 17

Otrzymaliśmy zaproszenie do współudziału w koncercie z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, który odbędzie się 11 listopada 2019r w Hali Sportowo – Widowiskowej im. Adama Wójcika w Kobierzycach, ul. Dębowa 20. Oprócz naszego zespołu na jednej scenie wystąpi też chór dziecięcy „Insieme” Kobierzyckiego Ośrodka Kultury pod batutą dyrygentki Aleksandry Dudycz.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny ;).

11 LISTOPADA2019

Wciąż budzą w nas emocje wspomnienia po fantastycznym koncercie z okazji 40-lecia pracy artystycznej Zbigniewa Preisnera, który odbył się w Krakowie 5 października, a już szykuje się kolejna współpraca Ars Cantandi z tym wybitnym kompozytorem! Jesteśmy bardzo podekscytowani i mamy zaszczyt pochwalić się, że 17 listopada jedziemy do Warszawy na SESJĘ NAGRANIOWĄ do najnowszego projektu Zbigniewa Preisnera. Nasz Chór po raz pierwszy będzie miał okazję do pracy nad muzyką do filmu – jest to dla nas całkowicie nowe wyzwanie i wspaniała okazja do poszerzania horyzontów. Bardzo dziękujemy  Kompozytorowi za zaufanie, którym zostaliśmy obdarzeni i za szansę na kolejną niesamowitą chóralną przygodę.

Preisner

Źródło obrazu: Vouge Polska, materiały prasowe

15 grudnia 2019, Koncert z okazji 15lecia Chóru Ars Cantandi


15 grudnia 2019 roku jest dniem, w którym  odbędzie się bardzo szczególny dla nas koncert. Nasz Chór w tym roku obchodzi 15 – lecie swojej działalności i z tej okazji organizujemy dla Was bardzo wyjątkowe wydarzenie. W trakcie koncertu nie zabraknie wzruszeń i muzycznych niespodzianek. Możemy już zdradzić, że jedną z nich będzie występ zespołu Sierra Manta z gościnnym udziałem bandeonisty Ariela Ramireza, wnuka i imiennika słynnego na cały świat kompozytora utworu „Missa Criolla” (Msza Kreolska).

sierra manta

Zespół Sierra Manta, źródło:  funpage zespołu na portalu Facebook

Wieczór uświetnią również wybitni soliści, od lat współpracujący z naszym zespołem - bas Jerzy Butryn oraz tenor Przemysław Borys.

Chór "Ars Cantandi” Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu pod batutą Pani Anny Grabowskiej – Borys wykona najpiękniejsze utwory bieżącego repertuaru, wykonywane przez nas w tym roku między innymi na konkursach w Bydgoszczy oraz w Wenecji, skąd udało nam się przywieźć do domu złote dyplomy. Świętować z nami będzie Chór Kameralny przy Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, wystąpią także gościnnie absolwenci Ars Cantandi, na spotkanie z którymi czekamy z niecierpliwością!

To będzie wieczór pełen wzruszeń i niezapomnianych emocji, na który zapraszamy szczególnie Władze Uczelni, naszych Przyjaciół, Rodziny oraz wszystkich chętnych do tego by być z nami i celebrować tę szczególną rocznicę.

Wkrótce podamy szczegółowe informacje dotyczące godziny i miejsca wydarzenia.

Do zobaczenia!