Ostatni tydzień czerwca okazał być się dla nas wyjątkowy.

Uczestniczyliśmy w Międzynarodowym Festiwalu Chóralny w Międzyzdrojach i konkursie w ramach PER Musicam AD ASTRA - Intl. Copernicus Choir Festival & Competition w Toruniu.

I już spieszymy z informacją jak nam poszło:

W Międzynarodowym Festiwalu Chóralny w Międzyzdrojach zdobyliśmy

 • GRAND PRIX Festiwalu

oraz:

Przesłuchania konkursowe z naszym udziałem można obejrzeć tutaj:

https://youtu.be/tYoY6aMJx2U

https://www.youtube.com/watch?v=ur_z-rc-GtA

Natomiast w konkursowe w ramach PER Musicam AD ASTRA - Intl. Copernicus Choir Festival & Competition zdobyliśmy Złoty Dyplom! 

Serdecznie dziękujemy za znakomitą organizację konkursów, atmosferę, fantastyczną publiczność, i możliwość występu podczas koncertów towarzyszących.

Uczestnictwo w konkursach było dla nas szczególnym wydarzeniem. Były to pierwsze konkursy z Ars Cantandi po 2 latach pandemii, trudnym, dla chyba wszystkich chórów czasie z mocno ograniczonymi możliwościami spotkań i prób, więc tym większa jest nasza radość z sukcesów.

Trzymajcie za nas kciuki 25-27 listopada w czasie Grand Prix Polskiej Chóralistyki im. Stefana Stuligrosza gdzie spotkamy się ze zwycięzcami siedmiu najstarszych i uznanych polskich konkursów chóralnych.

 • grand_prix_miedzyzdoje
 • międzyzdroje_2022
 • międzyzdroje_2022__2
 • międzyzdroje_2022__3
 • międzyzdroje_2022__4
 • międzyzdroje_2022__5
 • międzyzdroje_2022__6
 • torun_2022
 • torun_2022_2
 • torun_2022_3

Serdecznie zapraszamy na Koncert Kolęd w ramach XIX Ekumenicznych Spotkań Noworocznych w dniu 16 stycznia (niedziela) o godz. 19:00 w Kościele Garnizonowym, ul. św. Elżbiety 1/2 we Wrocławiu.

W czasie koncertu wystąpi Chór Kameralny Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu - zespół złożony z byłych chórzystów Ars Cantandi.

Przyjdź i ZNAJDŹ SIĘ w chórze! Szukamy Tenorów, Basów i Barytonów.

Kiedy 21/25/28 kwietnia godz. 18:00 sala 214 budynek A, Uniwersytet Ekonomiczny We Wrocławiu.

Pamiętaj, że nie wymagamy żadnego przygotowania muzycznego, ani znajomości nut!

A jeśli nuty i śpiewnie i granie nie jest ci obce to Ars Cantandi również się odnajdziesz.

głosy męskie nabór

 

 

Świętuj z nami 11 listopada !!!
Zapraszamy na koncert w kościele p.w. św. Michała Archanioła w Długołęce o godz. 17. Usłyszysz mazurki Chopina, najpiękniejsze pieśni legionowe, poezję, a nawet odezwę Józefa Piłsudskiego do Pierwszej Kadrowej!

11listopada 2021

Z najgłębszym smutkiem i bólem obserwujemy akty agresji skierowane wobec Ukrainy i związaną z nią tragedię tak wielu ludzi. Każdy z członków zespołu stara się wesprzeć osoby i instrukcje niosące pomoc Ukrainie, a wszyscy razem możemy zrobić to co najlepiej potrafimy - wykorzystać muzykę do wyrażenia naszego współczucia i solidarności z naszymi Przyjaciółmi i ich rodzinami oraz wszystkimi ludźmi dotkniętymi wojną na Ukrainie. Członkami naszego chóru są obywatele Ukrainy, przyjaźnimy się również z ukraińskimi chórami. Muzyka zawsze zbliżała nas do siebie, a teraz przypomina o naszych ideałach. Dlatego też to właśnie muzykę chcemy wykorzystać do pomocy dla Ukrainy i angażujemy się w koncerty i wydarzenia, które mają wyrazić naszą solidarność z Ukrainą.

Pierwszy z nich odbędzie się 8 marca o godz. 17 na Wrocławskim Rynku na Placu Gołębim przy fontannie. Połączone chóry Wrocławia oraz Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji wykonają hymny Polski i Ukrainy oraz „Modlitwę o Pokój” Norberta Blachy.

Drugie wydarzenie to nabożeństwo i koncert w niedzielę 13 marca o godz. 10 Kościele Opatrzności Bożej we Wrocławiu (ul. Kazimierza Wielkiego 29).

W repertuarze znajdą się tradycyjne ukraińskie i polskie pieśni ludowe. Nie zabraknie również narodowego hymnu Ukrainy 💙💛
 
Wraz z nami wystąpią:
Marta Kilian - solo
Szymon Atys - fortepian
Natalia Droń - słowo wiążące
 
Podczas koncertu i nabożeństwa prowadzona będzie zbiórka, z której cały dochód zostanie przekazany na pomoc ukraińskim uchodźcom przebywającym pod opieką Parafia Ewangelicko-Augsburska Opatrzności Bożej we Wrocławiu

Serdecznie zapraszamy, bądźmy razem z Ukrainą !!!

Solidarni z ukrainą

🎶 Słyszysz głosy? Wiemy jak je opanować!
🎶 Śpiewasz w wannie, w tramwaju, w pracy/w szkole? Spoko, my też 😃 nie będziesz sam/sama!
🎶 Nieważne czy czytasz nuty czy nie, muzyka to coś więcej! I chętnie pokażemy każde jej oblicze 😉
 
 
Rozpoczynamy rekrutację w sezonie 2021/2022.

Jeśli chcesz śpiewać razem z nami serdecznie zapraszamy na spotkanie  4 i 11 października w godzinach 18:00 - 21 do sali 214 (2 piętro) w budynku A Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Nie zapomnij wypełnić formularza, żeby zagwarantować sobie miejsce przesłuchaniu!

Odwiedź stronę dołącz do nas, żeby dowiedzieć się więcej --> http://arscantandi.wroclaw.pl/pl/dolacz-do-nas

rekrutacja 2021

Subcategories

quick links