Koncert Muzyki Cerkiewnej

22 kwietnia (niedziela) o godz. 12 w cerkwi prawosławnej Narodzenia Przenajświętszej Bogarodzicy we Wrocławiu  (ul. Świętego Mikołaja 40) Chór Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu "Ars Cantandi" pod dyrekcją Anny Grabowskiej-Borys zaprezentuje dzieła sakralne muzyki cerkiewnej.

Zaprezentujemy muzykę opartą na tekstach biblijnych, wykonywaną w cerkwi pod czas nabożeństw Całonocnego czuwania oraz Liturgii twórców takich jak Siergiej Rachmaninow, Romuald Twardowski, Mikołaj Dylecki czy Irina Denisowa.

Koncert rozpocznie się bo zakończeniu głównej Liturgii. Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny.

koncert muzyki cerkiewnej

Co mistrza czyni? Warsztaty chóralne za nami!

Praktyka czyni mistrza. Wiele praktyki czyni wielkich mistrzów. A jeśli ćwiczy się dzień w dzień, siedem godzin dziennie, zdziera się gardło i wręcz kona z wokalnego wysiłku..? Wtedy jest się chórzystą Ars Cantandi!

 

Nasze coroczne warsztaty chóralne tym razem odbyły się w Głuchołazach a ośrodek w którym mieszkaliśmy i śpiewaliśmy mieścił się w Parku Krajobrazowym Gór Opawskich. Spokój ośnieżonej okolicy i szum płynącej nieopodal rzeki zagłuszały tylko okazjonalne śmiechy i śpiewy AC kamratów. Owe śpiewy okazały się być nie lada wyzwaniem, gdyż wraz z naszą dyrygentką na poligon prób przyjechał stos nut zapisany cyrylicą! Nie zaskoczę więc nikogo pisząc, że pierwsze nasze spotkanie z partyturą zamieniło się w grupowy taniec ołówków, którym choreografie dyktowała fonetyka sylab obcego nam alfabetu.

warsztaty Glucholazy2018 (1) (Copy)

Rozpoczęliśmy orkę. Podziały na drugie, trzecie soprany, równie mnogie głosy tenorów, wymagające partie altów i basów… To było prawdziwe wyzwanie. Na szczęście Pani - nasza dyrygentka - nie była sama. Wspierał ją i trzymał pieczę nad głosami męskimi Jerzy Butryn, przyjaciel AC i nasz emisyjny ekspert.

Praca nad utworami to wyjątkowo intensywne zajęcie nie tylko dla prowadzących próbę. Od nas - chórzystów - również wymaga ciągłego skupienia, wysiłku intelektualnego i fizycznego. Przy kompozycjach takich tuz jak Rachmaninov i z kłodami turlającymi się pod naszymi nogami, w postaci obcego alfabetu, ten trud pomnożony przez liczbę godzin prób w ciągu dnia, można było po nas poznać. Niektórzy padali ze zmęczenia:

warsztaty Glucholazy2018(7) (Copy)

Innym odbijała palma:

warsztaty Glucholazy2018 (Copy)

Na szczęście gdy zapadał zmrok, a na zegarze dobijała dziewiąta, atmosfera się zmieniała. Charakter naszych spotkań, mimo że wciąż gromadny, przechylał się w tę bardziej rozrywkową stronę. Tak jednego wieczora słuchaliśmy opowiadania o przygodach z Islandii przywiezionych przez Grzesia, innego urządziliśmy sobie wieczorek tańca towarzyskiego, a jeszcze innego oficjalnie przyjmowaliśmy nowych chórzystów do naszego grona.


Oficjalnie przyjmowanie nowych chórzystów nie jest wcale szczególnie oficjalne. Oto “starzy” członkowie chóru ubrani w dresy, zbierają się na widowni przed igrzyskami, w których “młodzi” muszą ze sobą rywalizować. Konkurencje są wymyślne tak jak to tylko możliwe, w tym roku były szczególnie specyficzne, dzięki czemu bawiliśmy się przednio. Jedną z nich było odtworzenie wyrazów twarzy wcześniej sfotografowanych “starych” chórzystów.

warsztaty Glucholazy 2018 (5) (Copy)

Z racji wybitnych umiejętności mimicznych osób na zdjęciu, rozpoznać można tylko Grzegorza Bieńko.

Jeszcze więcej zabawy przyniósł nam klasyczny DANCE OFF, czyli pojedynek na taniec. Starcie dwóch par obfitowało w romantyczne pozy żywcem wyciągnięte z ponętnego tanga, elementy taneczne folkloru słowiańskiego oraz figury tańca współczesnego. Uprzedzając pytania - pary tańczyły do jednej piosenki utrzymanej w nurcie Disco.

warsztaty Glucholazy 2018 (4) (Copy)

Kolejna konkurencja okazała się być wyjątkowo frapującym pojedynkiem. Oto Olga i Michał dostali zadanie by udowodnić sobie nawzajem, które z nich będzie w stanie powiedzieć “Ars Cantandi” z większą ilością słodkich pianek w ustach. Nie zdradzając wyników konkurencji dodam tylko, że Michał (na zdjęciu po prawej) po skończonej późną nocą zabawie, jechał o piątej rano zdać ostatni w jego sesji egzamin. Dzięki determinacji wykrzesanej przez wieczór pełen wyzwań, zdał śpiewająco!

warsztaty Glucholazy 2018 (3) (Copy)

Po wieczorze pełnym rozrywek i zacieśniania naszych więzi poszliśmy spać, by następnego dnia lekko przysypiać na porannej próbie. Wynik naszych zmagań z nutami oraz radości, które towarzyszyły nam przez te kilka dni, na pewno dostrzeżecie na scenie. Już niedługo w pełnej krasie zaprezentujemy repertuar nad którym pracowaliśmy i który wciąż doskonalimy na próbach. Jeśli mamy jakichś fanów na Podlasiu- szykujcie się na coś naprawdę wyjątkowego!

 

Tymczasem my wracamy do pracy, w końcu praktyka czyni mistrza. Wiele praktyki czyni wielkich mistrzów. My ćwiczymy naprawdę wiele, ale żebyśmy byli wielkimi mistrzami..? Nie przeginajmy :)

warsztaty Glucholazy 2018 (2) (Copy)

Koncert Pasyjny

18 marca 2018 zapraszamy do Wielunia. O godzinie 17:00 w Kościele p.w. św. Barbary zabrzmi muzyka skomponowana na okres Wielkiego Postu i Wielkanocy.

W ramach koncertu chór Ars Cantandi pod dyrekcją Anny Grabowskiej Borys wykonany pasyjne utwory a cappella oraz fragmenty Requiem W.A. Mozarta. Zespół Kameralny Legnickiej Orkiestry Symfonicznej pod batutą Benedykta Ksiądzyny z solistkami Zoją Rolińską i Agnieszką Rejek-Bałką wykona wybrane części Stabat Mater G.B. Pergolesiego. Podczas koncertu zaprezentują się również Dziecięcy Chór PSM I stopnia w Wieluniu oraz Chór Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu w Wieluniu pod dyrekcją Jakuba Jurdzińskiego.

Wstęp na koncert wolny.

Serdecznie zapraszamy :)

28810913 1897720506968347 774381946 o

Nowe logo Ars Cantandi

Odświeżamy nasz wizerunek :). Przedstawiamy nasze nowe logo,  autorstwa Katarzyny Placek z Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu:

 

 

logo Ars Cantandi

 

A tak wyglądają pozostałe warianty naszego loga:

 • logo_alternatywne_vertical3_black
 • logo_alternatywne_vertical3_blue
 • logo_pelne_horizontal_black
 • logo_pelne_horizontal_blue
 • logo_pelne_vertical2_black
 • logo_pelne_vertical2_blue
 • logo_vertical1_black
 • logo_vertical1_blue

 

Żegnamy się z logotypem, które stworzył dla nas Pan Profesor Włodzimierz Dolatowski, wykładowca Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Logo to było naszym graficznym identyfikatorem przez 13 lat naszej działalności.

 

 

 

To jeszcze nie koniec wizerunkowych zmian, na pozostałe musicie jeszcze poczekać. Poniżej mała zapowiedź, sesja fotograficzna, której autorem jest Grzegorz Milaszkiewicz z Akademickiej Grupy Fotograficznej działającej na UE:

 • Sesja Ars Cantandi by AGF 2018 (1)
 • Sesja Ars Cantandi by AGF 2018 (2)
 • Sesja Ars Cantandi by AGF 2018 (3)
 • Sesja Ars Cantandi by AGF 2018 (4)
 • Sesja Ars Cantandi by AGF 2018 (5)
 • Sesja Ars Cantandi by AGF 2018 (6)
 • Sesja Ars Cantandi by AGF 2018 (7)
 • Sesja Ars Cantandi by AGF 2018 (8)

Koncert Karnawałowy, zapraszamy

Ostatki, Walentynki, Śledzik … na te okazje mamy dla Was trochę rozrywki. 12 lutego (w poniedziałek) o godz. 19 zapraszamy na Koncert Karnawałowy do Oratorium Marianum na Uniwersytecie Wrocławskim (pl. Uniwersytecki 1).
Zapewnimy Wam czarująco zachwycający wieczór w bajkowo-popowym klimacie. Miłośnicy latyńskich rytmów też znajdą coś dla siebie :)

Podczas koncertu wystąpią:

"Ars Cantandi" Chór Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu
Dyr.: Anna Grabowska-Borys, Szymon Woźniak

Chór Absolwentów Ars Cantandi
Dyr.: Anna Grabowska-Borys

Zespół Wokalny „Rondo”
Dyr.: Małgorzata Podzielny, Michał Kanafa

Przy fortepianie: Agnieszka Lewandowska-Gryś

Wstęp na koncert oczywiście wolny, serdczenie zapraszamy :)

 

koncert karnawałowy

System

Top 5 Dolnośląskich Chórów

Udało się, wygraliśmy plbiscyt TOP 5 Dolnośląskich Chórów . Dziękujemy za Wasze wszytkie głosy. Zebraliśmy ich zawrotną liczbę, w sumie 5302!

Dziękujemy Radio Wrocław za zaproszenie do zestawienia TOP 5 dolnośląskich chórów i gratulujemy pozostałym zespołom biorącym udział w plebiscycie. To zaszczyt znaleźć się w tak pięknym i różnorodnym gronie:
Chór Millenium
Chór Cantiamo Tutto
Chór Madrygał
Wroclaw Gospel Choir
Mamy nadzieję, że wkrótce uda nam się spotkać na chóralnej scenie

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bierzemy udział w konkursie Radio Wrocław Top 5 Dolnośląskich Chórów :). Głosowanie online ruszyło, a my liczymy na wasze głosy!

Link do głosowania ➡️ http://bit.ly/glosujenachorue

Głosować można codziennie do 10 tego lutego do 11:30. Codziennie można oddać głos! Nie zapomnijcie dać nam 5 gwiazdek :)

 

TOP 5

Podkategorie

Podkategorie

newsletter

 

Jeśli chcesz dostawać od nas informacje zapisz się na newleter