Dołącz do Chóru Ars Cantandi i Odkryj Swoją Muzyczną Pasję!

Czy zdarza Ci się śpiewać pod prysznicem, czy w samochodzie? Może masz doświadczenie wokalne na poziomie amatorskim czy profesjonalnym? Jeżeli pasjonuje Cię muzyka i chciałbyś/chciałabyś rozwinąć swoje umiejętności wokalne, zapraszamy na przesłuchania do Chóru Akademickiego Ars Cantandi!

Dlaczego warto do nas dołączyć?

 • Niepowtarzalna Społeczność: Poznasz entuzjastyczne i utalentowane osoby z pasją do muzyki.
 • Rozwój Wokalny: Regularne próby i indywidualne zajęcia z emisji głosu pozwolą Ci odkryć i wykorzystać pełnię Twojego potencjału.
 • Nieograniczone Doświadczenia: Oferujemy możliwość uczestnictwa w różnorakich wydarzeniach kultularnych; od filharmonii, przez teatry, aż po sceny plenerowe.
 • Podróżowanie: Nasze występy i warsztaty odbywają się nie tylko w Polsce, ale również za granicą.
 • Profesjonalne Prowadzenie: Całość działań chóru nadzoruje renomowana dyrygentka i założycielka, Anna Grabowska-Borys.

Jak się zgłosić?

 1. Lokalizacja: Sala 214, budynek A, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu.
 2. Terminy przesłuchań:
 • 9 października (poniedziałek) od 17:00 do 19:00
 • 12 października (czwartek) od 17:00 do 19:00
 • 16 października (poniedziałek) od 17:00 do 19:00

Nie jest wymagane specjalne przygotowanie. Na miejscu zastaniesz członków chóru oraz dyrygentkę, która przeprowadzi z Tobą krótkie przesłuchanie. Sprawdzimy Twoje umiejętności wokalne i rytmiczne, a także określimy Twój typ głosu.

Do zobaczenia... a raczej do usłyszenia!

Jeśli przeoczyłaś/eś ten termin to wiedz, że:

Zorganizowana REKRUTACJA do Chóru Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu „Ars Cantandi” odbywa się zawsze z początkiem każdego roku akademickiego, ale w rzeczywistości NABÓR DO CHÓRU trwa cały rok, co oznacza, że możesz do nas także dołączyć w każdym momencie. Wystarczy przyjść na jedną z prób chóru (w poniedziałek lub czwartek o godz. 18:30 do sali 214 A mieszczącej się na 2 piętrze w głównym budynku Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu), zdać PRZESŁUCHANIE i po prostu zacząć z nami śpiewać :).

PRZESŁUCHANIE DO CHÓRU – brzmi strasznie??? Zapewniamy Cię, że nie ma się czego bać. Jesteś tylko Ty i nasza SUPER Dyrygentka, z którą możesz swobodnie o wszystkim porozmawiać, śmiało wypytywać, a przy okazji wykonać kilka prostych ćwiczeń muzycznych, jak powtórzenie krótkiej melodii czy dopasowanie dźwięku do akordu.

Daj nam wcześniej znać, że będziesz na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wtedy będzie szansa na rozmowę z naszą Dyrygentką i przesłuchanie do chóru  przed próbą.

 

Za nami rok pełen emocji, intensywności i niezapomnianych chwil, który przyniósł naszemu chórowi wiele niezwykłych doświadczeń.

Ten czas pragniemy uczcić razem z Wami, oferując niezwykłą muzyczną odyseję przez moc i piękno przyrody. Żywioły to nasza propozycja na niedzielny, czerwcowy wieczór.

Przyłączcie się do nas, gdy będziemy przemierzać ciepłe piaski pustyni, zanurzać się w odświeżającej morskiej bryzie i podążać wzdłuż meandr rzek. Czeka Was niezwykłe spotkanie z żywiołami.

Zapraszamy w niedzielę, 25 czerwca o godzi 19 do auli Oratorium Marianum, mieszczącej się w gmachu głównym Uniwersytetu Wrocławskiego.

Wejście na nasze wydarzenie jest bezpłatne, zabierzcie ze sobą swoich bliskich i przyjaciół.

 

 

zywioły

 

Cześć, przyjaciele muzyki!


Mamy dla was świetne wieści - rozpoczynamy sezon artystyczny 2023/2024, i mamy mnóstwo niesamowitych wydarzeń zaplanowanych na październik! 🎶🍂

 • 1 PAŹDZIERNIKA (niedziela) około godziny 15.00 na Wrocławskim Rynku przy pomniku Aleksandra Fredry po raz kolejny zabrzmi Gaudeamus Igitur w wykonaniu połączonych wrocławskich chórów akademickich.

   

 • 5 PAŹDZIERNIKA (czwartek) o godz. 11 Bierzemy udział w uroczystej inauguracji roku akademickiego Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu! Uroczystość odbywa się w Auli Centrum Kształcenia Ustawicznego.

   

 • 6 PAŹDZIERNIKA (piątek) o godzinie 19:00 - Wybieramy się do Filharmonii Gorzowskiej na koncert w ramach Festiwalu Muzyki Współczesnej im. Wojciecha Kilara. To wyjątkowe wydarzenie, podczas którego wykonamy Missa Pro Pace skomponowaną przez patrona festiwalu Wojciecha Kilara. Będą z nami wspaniali soliści i Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej.

Obsada koncertu prezentuje się następująco:

Joanna Freszel / sopran
Agata Schmidt / alt
Przemysław Borys / tenor
Wojciech Gierlach / bas
Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej
Chór Ars Cantandi Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu
Anna Grabowska-Borys / przygotowanie chóru
Marcin Nałęcz-Niesiołowski / dyrygent

Koncert rozpocznie się o godz. 19, link do wydarzenia znajduje się tutaj.

Zbliżają się chóralne rekrutacje! Jeśli marzycie o dołączeniu do naszego zespołu, to teraz jest najlepszy moment. Śledźcie nasze social media i stronę, gdzie pojawią się szczegóły. A oto daty, na które musicie zwrócić uwagę:

Rekrutacje:
•    9 lub 12 lub 17 PAŹDZIERNIKA
•    Godziny: 17:00-18:30
•    Lokalizacja: Budynek A, sala 214 na Uniwersytecie Ekonomicznym


A co w listopadzie? Przygotowujemy dla Was kolejne muzyczne niespodzianki, w tym koncert z okazji Święta Nauki w Narodowym Forum Muzyki, a także Chóralne Warsztaty. Bądźcie czujni, bo szczegółowe informacje będą już wkrótce!

Do zobaczenia na naszych koncertach i na rekrutacjach! Razem możemy stworzyć magiczną muzykę.

Serdecznie zapraszamy na Metropolitalny Festiwal Chóralny, który odbędzie się m.in. w Sosnowcu i Katowicach.

1 kwietnia 2023 r. (sobota) o godz. 19:00 w Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Sosnowcu, ul. Wawel 2.

Podczas tego koncertu utwory a cappella zaprezentują:

Natomiast 2 kwietnia 2023 r. (niedziela) o godz. 18:00 wysłuchać będzie można koncertu finałowego. W Sali Koncertowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, ul. Zacisze 3 zabrzmi “Stabat Mater” Karla Jenkinsa.

Wykonawcy koncertu to

Michał Brożek – dyrygent,

 • Chór Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach,
 • ”Ars Cantandi”Chór Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu ,
 • ”Dominanta” Chór Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie,
 • Bojszowska Orkiestra Ponticello

oraz solistki

Magdalena Niedbała-Solarz (mezzosopran), Karina Sornik (głos etno).

Bilety na te wydarzenia można otrzymać wypełniając formularz:

https://docs.google.com/.../1c1o5Ymw4g1l6VU_IiP_CNsv.../edit

Wejściówki są bezpłatne i można otrzymać je mailowo!

 Szczegóły na profilu FB festiwalu:

https://www.facebook.com/profile.php?id=100069283569078

https://www.facebook.com/events/592074852397550/?ref=newsfeed

https://www.facebook.com/events/579796354173298/?ref=newsfeed

Mamy fantastyczne wiadomości! Ars Cantandi właśnie powrócił z Bratysławy ze Złotym Dyplomem z Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Młodzieży (International Youth Music Festival).

Podczas trzech dni festiwalu, który organizuje Bratislava Music Agency, mieliśmy okazję przeżyć całe spektrum emocji - od intensywnych prób, przez niesamowite koncerty w Katedrze Św. Marcina i Klarisky Concert Hall i występ konkursowy w Sali Lustrzanej Pałacu Prymasowskiego po zwiedzanie malowniczej Bratysławy.

Ale festiwal to nie tylko muzyka bratysławski Szał Baj Najt również się udał. To była niezapomniana przygoda.

Wróciliśmy do Wrocławia pełni pozytywnych wrażeń i z cudownymi wspomnieniami. Wszystkim, którzy nie mieli jeszcze okazji odwiedzić Bratysławy, gorąco polecamy. A organizatorom festiwalu Bratislava Music Agency dziękujemy za ciepłe przyjęcie.

Jeżeli nie mieliście okazji na bieżąco śledzić naszych poczynań, zapraszamy do obejrzenia naszych występów:

Przesłuchania konkursowe: https://fb.watch/lDVMHk_UF9/

Koncert (56 minuta): https://fb.watch/lDVEccGoau/

 • bratyslawa2023
 • bratyslawa2023_2
 • bratyslawa2023_3
 • bratyslawa2023_4
 • bratyslawa2023_5
 • bratyslawa2023_6

Święta, Święta i już po. Ale chcemy jeszcze przez chwilę pozostać w tej atmosferze, dlatego też prezentujemy nasze ostatnie świąteczne nagrania.

Przed wami "Koliada-koliadka", kolęda ukraińska z repertuaru Zespołu Wokalnego Menestreli ze Lwowa przygotowana specjalnie na Wigilię pełną ciepła organizowaną przez TRATWA i Czasoprzestrzeń oraz "Puer natus est nobis" Katarzyny Danel, utwór, który m.in. wykonaliśmy podczas Grand Prix Polskiej Chóralistyki im. Stefana Stuligrosza w Poznaniu.

Dodatkowo to także odpowiedź na nominację Chóru VRC do akcji Radio Warszawa #DAJKOLĘDĘ!

 

Podkategorie