#hot16challenge2

Koronawirus ciągle nie pozwala nam na spotkania i próby. Ale Ars Cantandi nie potrafi wytrzymać bez muzyki i śpiewu więc w wirtualnej rzeczywistości powstają nasze kolejne projekty.

Przedstawiamy Wam naszą odpowiedź na nominację do #hot16challenge2 od Sylwii Gorajek.

I przy okazji prosimy o wrzucenie jakiegoś grosza dla medyków na https://www.siepomaga.pl/hot16challenge.

A nasze nominacje lecą do: Chór Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Zbigniew Preisner, Opole Youth Choir oraz JM Rektora Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu prof. dra hab. Andrzeja Kalety.

Trzymajcie się zdrowo :)

W naszym pierwszym chóralnym TELEDYSKU udział wzięli:

Martyna Dolatowska Mar Dol solo, melodia

Krzysztof melorap, montaż audio, wiele innych zadań, całe serce, mnóstwo poświęconego czasu, pomysłów i cierpliwości

Chórki:
Dorota, Natalia, Wioletta, Aleksandra, Daria, Kamila, PAni, Karolina, Anastasiia, Katarzyna, Maria, Emilia, Roksana, Roksana, Magdalena, Aleksandra

Rapy i inspiracje:
Przemysław, Szymon, Emilian, Krzysztof, Natalia, PAni

Sekcja redakcyjna:
Basia Śpiewak (autorka tekstu), Krzysztof Kołodziński, Szymon Atys, PAni

Stylizacja i charakteryzacja:
Karolina, Agata

Rejestracja video i montaż na poziomie znacznie powyżej oczekiwań: Adrian Jackowski

Gra o Tron z Ars Cantandi

gra o tron.jpg

Ars Cantandi wchodzi w nową dekadę z przytupem! Od początku stycznia pracujemy wytrwale nad świeżym materiałem, który zaśpiewamy po raz pierwszy... już 21 lutego w Linz w Austrii!

Będzie to pierwszy z 6 koncertów z udziałem orkiestry symfonicznej, naszego chóru i profesjonalnych solistów, w trakcie których wykonamy utwory z serialu „Gra o tron”. Wśród naszych chórzystów jest wielu fanów serii książek George’a R.R. Martin’a  pt. „Pieśń lodu i ognia” oraz wyprodukowanego przez HBO w 8 sezonach serialu „Gra o tron”. 20 maja ubiegłego roku spotkaliśmy się w chóralnym gronie aby wspólnie oglądać finałowy odcinek serialu i przeżyć zakończenie kultowej serii. Nie podejrzewaliśmy wtedy nawet, że nasza przygoda z „Grą o tron” wcale nie dobiegła jeszcze końca.

Jesienią zeszłego roku zostaliśmy zaproszeni do wzięcia udziału w trasie koncertowej po Europie Zachodniej. Bez dłuższego wahania zgodziliśmy się na podjęcie tego wyzwania. Pomimo olbrzymiej pracy, która jest wciąż jeszcze przed nami do wykonania, jesteśmy pełni ekscytacji i już nie możemy się doczekać premierowego występu w Austrii.

Wszystkie występy odbędą się w dużych nowoczesnych salach koncertowych i będą im towarzyszyć specjalnie przygotowane wizualizacje. Dyrygować będzie Pan Paweł Pietruszewski, pod którego batutą wykonamy utwory niemiecko-irańskiego kompozytora i byłego asystenta Hansa Zimmera, Ramin’a Djawadi z Duisburga. Muzyka ta została nagrodzona w 2018 roku nagrodą Emmy.

Nie ma więc co się dziwić, że nasi chórzyści już nie mogą się doczekać wspólnych wyjazdów na koncerty i nucą pod nosem główny temat czołówki serialu do znudzenia ;). To będzie dla nas bez wątpliwości olbrzymia dawka scenicznego doświadczenia, a także mnóstwo nowych wspaniałych wspomnień, do których będziemy mogli powracać przy okazji kolejnych chóralnych spotkań w naszym ulubionym miejscu – u Augusta już niedługo w wiosennej atmosferze! Na szczęście tylko w Westeros wiecznie nadchodzi zima ;).

Zdjęcie ze strony: https://gameofthrones.fandom.com

A tutaj jeszcze podsyłamy link do utworu finałowego: https://www.youtube.com/watch?v=j34Xa6DGi4s

Miejsca i terminy koncertów:

21 LUTEGO – LINZ - Grosser Saal Brucknerhaus, godz. 20:00, bilety: https://www.brucknerhaus.at/programm/veranstaltungen/game-of-thrones-the-concert-show-21.2.2020

6 MARCA - FRANKENTHAL - Congressforum Frankenthal, godz. 20:00 bilety: https://www.eventim.de/event/game-of-thrones-the-concert-show-congressforum-frankenthal-12365761/

9 MARCA - NEU-ULM - Ratiopharm arena, godz. 20:00, bilety: https://www.eventim.de/event/game-of-thrones-the-concert-show-ratiopharm-arena-12101331/

Niestety z powodu epidemii koronawirusa poniższe koncerty, które miały odbyć się w marcu, zostały przeniesione na późniejszy termin.

BERLIN - Admiralspalast Berlin, Friedrichstr. 101 D - 10117 Berlin, godz: 20:00, bilety: https://www.admiralspalast.theater/veranstaltung/game-of-thrones-the-concert-show.html

KOPENHAGA, Konservatoriets Koncertsal Julius Thomsens Gade 1 Frederiksberg C 1999, godz 20:00, bilety: https://www.ticketmade.de/en/event/game-of-thrones/frederiksberg-c

 

Jeszcze w zielone gramy

Prezentujemy nasze "kwarantannowe" wykonanie. Jeszcze w zielone gramy, muzyka: Jerzy 'Duduś' Matuszkiewicz słowa: Wojciech Młynarski, opr. Anna Grabowska-Borys, solo Natalia Droń i Daniel Misiek.
Utwór dedykujemy Pani Profesor Stanisławie Bartosiewicz z okazji setnych urodzin życząc zdrowia i pogody ducha.
Mamy nadzieję, że niedługo spotkamy się i zaśpiewamy ten utwór dla Pani Profesor na żywo.

Nad dźwiękiem pracował Grzegorz Bieńko, a nad filmem Michał Łukasik.

Koncert z okazji 15lecia działalności Chóru Ars Cantandi

Mamy mały pokoncertowy update do zaproszenia, które znajduje się "pod krechą":

Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym Gościom, za tak licznie uczestnictwo  w koncercie z okazji 15 działalności artystycznej Chóru Ars Cantandi.


Dziękujemy, że poświęciliście nam swój cenny czas i uświetniliście swoją obecnością nasz jubileusz. Była to dla nasz doskonała okazja do podsumowanie, przywołanie wspomnień i przedstawienie naszych osiągnięć artystycznych. Udało nam się również  spotkać z absolwentami i przyjaciółmi Chóru. Wasza obecność jest dla nas zawsze największym motywatorem naszych artystycznych osiągnięć. Dziękujemy za słowa uznania dla naszych działań.

Mamy też dobrą wiadomość dla tych którzy nie mogli być z nami w tym dniu. Na naszym profilu na FB możecie znaleźć transmisję online z koncertu klikając tu: https://www.facebook.com/ChorUE/videos/1009066869492736/
A świetną relację z koncertu, za którą dziękujemy Panu Wojciechowi Sokolnickiemu, możecie znaleźć tutaj: https://tiny.pl/t246c
Do tego obiecujemy, że to nie koniec pamiątek z koncertu i już niedługo na naszym kanele YouTube pojawią się filmy z tej uroczystości. //filmy są już na naszym Youtube//


Pozostaje mam złożyć życzenia wszelkiej pomyślności w Nowym Roku i życzyć Chórowi jak i Wam coraz więcej okazji do takich koncertów.

A i jeszcze Mikołaj Kłosowicz przygotował poniższą relację fotograficzną z przygotowań jak i koncertu oraz po koncertu:

Chór Ars Cantandi w tym roku obchodzi 15 – lecie swojej działalności i z tej okazji organizujemy dla Was bardzo wyjątkowe wydarzenie - koncert, w trakcie którego nie zabraknie wzruszeń i muzycznych niespodzianek. Możemy już zdradzić, że jedną z nich będzie występ zespołu Sierra Manta z gościnnym udziałem bandeonisty Ariela Ramireza, wnuka i imiennika słynnego na cały świat kompozytora utworu „Missa Criolla” (Msza Kreolska). W czasie koncertu wykonamy również utwory chóralne a cappella.

Wieczór uświetnią również wybitni soliści, od lat współpracujący z naszym zespołem - bas Jerzy Butryn oraz tenor Przemysław Borys.

Chór Ars Cantandi Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu pod batutą Pani Anny Grabowskiej – Borys wykona najpiękniejsze utwory bieżącego repertuaru, wykonywane przez nas w tym roku między innymi na konkursach w Bydgoszczy oraz w Wenecji, skąd udało nam się przywieźć do domu złote dyplomy. Świętować z nami będzie Chór Kameralny przy Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, wystąpią także gościnnie absolwenci Ars Cantandi, na spotkanie z którymi czekamy z niecierpliwością!

To będzie wieczór pełen wzruszeń i niezapomnianych emocji, na który zapraszamy szczególnie Władze Uczelni, naszych Przyjaciół, Rodziny oraz wszystkich chętnych do tego by być z nami i celebrować tę szczególną rocznicę.

Serdecznie zapraszamy w niedzielę, 15 grudnia o godz. 19:00 do Sali Koncertowej Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Na koncert obowiązują bezpłatne wejściówki, można je rezerwować wysyłając mail na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Ilość miejsc jest jest niestety limitowana, decyduje kolejność zgłoszeń.

I tutaj mamy update:

Zainteresowanie koncertem przerosło nasze możliwości (a właściwie przerosło pojemność sali :)) i wszystkie wejściówki zostały zarezerwowane. Ale ze względu na tak duże zainteresowanie organizujemy dla Was PRÓBĘ OTWARTĄ!

Próba otwarta będzie naszą próbą generalną i odbędzie się w sali koncertowej Akademii Muzycznej 15 grudnia o godzinie 13:30. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenie swojej obecności na maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

2019 11 30 15 lat plakat poprawki wejsiowki

Ars Cantandi - nie bimba w kwarantannie

Za nami kolejne przystanki na trasie z muzyką z Gry o Tron. Zaśpiewaliśmy koncerty w Linz (Austria) Frankenthal i Neu-Ulm (Niemcy). Pandemia koronawirusa trochę pokrzyżowała nam plany i koncerty w Bazylei, Berlinie i Kopenhadze nie zostały odwołane lub przełożone na późniejszy termin. Mamy nadzieję że jeszcze do projektów wrócimy. Tymczasem, pomimo tego przez przez jakiś czas nie możemy się zobaczyć, nie bimbamy, #niebimbam, pracujemy indywidualnie nad nowym repertuarem i wspominamy nasze ostanie wyjazdy. Wspomnieniami dzielimy się z Wami w zdjęciach Kamili Greli (Kamila Grela - Fotografia) i Mikołaja Kłosowicza (Ł&M Kłossowicz Mormol.pl). Zerknijcie również na kanał YouTube tam wspomnienie z koncertu 15-lecia chóru (w realizacji: Flying Carpet) i już niebawem pojawi się tam cały koncert.

I obiecana Misa Criolla Ariela Ramireza oraz pozostałe fragmenty koncertu z okazji 15lecia Ars Cantandi:

Listopadowe i grudniowe projekty Ars Cantandi - serdecznie zapraszamy

Jeszcze nie opadły emocje i nie odespaliśmy po Claudio Monteverdi International Choral Festival and Competition w Wenecji (na którym zdobyliśmy złoty dyplom :)) a już horyzoncie jawią się kolejne projekty i kolejne przygody!
Przedstawiamy informacje o naszych projektach realizowanych na koniec 2019 roku i serdecznie na wszystkie zapraszamy.

sarah brightman

Już w środę 6 listopada 2019r Chór Ars Cantandi będzie miał zaszczyt zaśpiewać na jednej scenie z sopranistką międzynarodowej sławy – Panią Sarah Brightman. Zaproszenie do współpracy w tym  niesamowitym widowisku otrzymaliśmy bezpośrednio od organizatora wydarzenia - Prestige MJM. Serdecznie dziękujemy za to wyróżnienie!
Muzyka Sarah Brightman jest bardzo wyjątkowym połączeniem muzyki klasycznej oraz współczesnego mainstreamu, co czyni dla nas pracę nad jej  utworami dużym wyzwaniem – czyli tym, co chórzyści lubią najbardziej ;). Koncert odbędzie się w Warszawie, w Hali COS Torwar. Sarah przyjedzie do Polski prosto z koncertu na Litwie w ramach trasy koncertowej promującej nową płytę „Hymn”. Wydanie to zawiera 13 nagrań, z których najpopularniejsze to „Time To Say Goodbye”, „Hymn”  i „Sogni”. Naszym zdecydowanym faworytem jest utwór „Miracle” (https://www.youtube.com/watch?v=lOkeQsNS960);).
Oprócz Ars Cantandi w koncercie weźmie udział grono wybitnych artystów: Orkiestra Akademii Beethovenowskiej i słynni wokaliści – francuski tenor Vincent Niclo i pochodzący z Rumunii Narcis Ianau.

Bilety na wydarzenie są dostępne na stronie: https://bilety.imprezyprestige.com/numerowane.html?ter_id=134&ter_idt=2a437f9f33ea95dbaf88249959766666

180529 Sarah Brightman Hymn 7 PhSimonFowler landscape crop 2000px 2000x1249

Źródło obrazu: https://sarahbrightman.com

Koncert pieśni patriotycznej, Hala Sportowo-Widowiskowa im. Adama Wójcika w Kobierzycach, ul. Dębowa 20, godz. 17

Otrzymaliśmy zaproszenie do współudziału w koncercie z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, który odbędzie się 11 listopada 2019r w Hali Sportowo – Widowiskowej im. Adama Wójcika w Kobierzycach, ul. Dębowa 20. Oprócz naszego zespołu na jednej scenie wystąpi też chór dziecięcy „Insieme” Kobierzyckiego Ośrodka Kultury pod batutą dyrygentki Aleksandry Dudycz.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny ;).

11 LISTOPADA2019

Wciąż budzą w nas emocje wspomnienia po fantastycznym koncercie z okazji 40-lecia pracy artystycznej Zbigniewa Preisnera, który odbył się w Krakowie 5 października, a już szykuje się kolejna współpraca Ars Cantandi z tym wybitnym kompozytorem! Jesteśmy bardzo podekscytowani i mamy zaszczyt pochwalić się, że 17 listopada jedziemy do Warszawy na SESJĘ NAGRANIOWĄ do najnowszego projektu Zbigniewa Preisnera. Nasz Chór po raz pierwszy będzie miał okazję do pracy nad muzyką do filmu – jest to dla nas całkowicie nowe wyzwanie i wspaniała okazja do poszerzania horyzontów. Bardzo dziękujemy  Kompozytorowi za zaufanie, którym zostaliśmy obdarzeni i za szansę na kolejną niesamowitą chóralną przygodę.

Preisner

Źródło obrazu: Vouge Polska, materiały prasowe

15 grudnia 2019, Koncert z okazji 15lecia Chóru Ars Cantandi


15 grudnia 2019 roku jest dniem, w którym  odbędzie się bardzo szczególny dla nas koncert. Nasz Chór w tym roku obchodzi 15 – lecie swojej działalności i z tej okazji organizujemy dla Was bardzo wyjątkowe wydarzenie. W trakcie koncertu nie zabraknie wzruszeń i muzycznych niespodzianek. Możemy już zdradzić, że jedną z nich będzie występ zespołu Sierra Manta z gościnnym udziałem bandeonisty Ariela Ramireza, wnuka i imiennika słynnego na cały świat kompozytora utworu „Missa Criolla” (Msza Kreolska).

sierra manta

Zespół Sierra Manta, źródło:  funpage zespołu na portalu Facebook

Wieczór uświetnią również wybitni soliści, od lat współpracujący z naszym zespołem - bas Jerzy Butryn oraz tenor Przemysław Borys.

Chór "Ars Cantandi” Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu pod batutą Pani Anny Grabowskiej – Borys wykona najpiękniejsze utwory bieżącego repertuaru, wykonywane przez nas w tym roku między innymi na konkursach w Bydgoszczy oraz w Wenecji, skąd udało nam się przywieźć do domu złote dyplomy. Świętować z nami będzie Chór Kameralny przy Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, wystąpią także gościnnie absolwenci Ars Cantandi, na spotkanie z którymi czekamy z niecierpliwością!

To będzie wieczór pełen wzruszeń i niezapomnianych emocji, na który zapraszamy szczególnie Władze Uczelni, naszych Przyjaciół, Rodziny oraz wszystkich chętnych do tego by być z nami i celebrować tę szczególną rocznicę.

Wkrótce podamy szczegółowe informacje dotyczące godziny i miejsca wydarzenia.

Do zobaczenia!

Podkategorie

Podkategorie