40-LECIE PRACY ARTYSTYCZNEJ ZBIGNIEWA PREISNERA z ARS CANTANDI

Piątego października 2019 zaśpiewaliśmy podczas jubileuszu 40-lecia pracy artystycznej Zbigniewa Preisnera w krakowskiej Tauron Arenie! Był to dla nas niezwykły zaszczyt, wystąpiliśmy na jednej scenie z m.in. Lisą Gerrard, Teresą Salgueiro, Edytą Krzemień, orkiestrą Sinfonia Varsovia, Józefem Skrzekiem, Wrocławskim Teatrem Pantominy. Podczas koncertu zabrzmiały kompozycje m.in z filmów „Podwójne życie Weroniki”, „Dekalog”, trylogii „Trzy kolory: Niebieski. Biały. Czerwony", „Tajemniczy ogród” i utwory z albumów „Requiem dla mojego przyjaciela”, „Silence, Night and Dreams” i „2016 Dokąd?”, „Twilight” oraz z nowego albumu nagranego z Lisą Gerrard i Dominikiem Wanią „Melodies of My Youth”

Całością dyrygował sam Jubilat - Zbigniew Preisner. Gośćmi specjalnymi wydarzenia byli Jerzy Trela i Anja Rubik.

"To były wyjątkowe dwa dni i niezapomniany wieczór.
Tauron Arena Kraków wypełniona, widownia ogromna, brawa na stojąco, jubileusz wielkiego artysty i grupa znakomitych, muzycznych osobowości.
Dziękuję Zbigniew Preisner za zaufanie i zaproszenie do tak ważnego wydarzenia. To dla nas wielka nobilitacja wystąpić z Panem, móc wykonywać Pana utwory, w towarzystwie prawdziwych gwiazd: Edyta Krzemień, Teresa Salgueiro, Lisa Gerard, Józef Skrzek, Dominik Wania, Orkiestra Sinfonia Varsovia i wielu innych i to dla tak wielkiej widowni.
Podziwiam i gratuluję fantastycznej realizacji dźwięku grupie Fotis Sound z Poznania i dziękuję za świetną współpracę Prestige MJM." - cyt. Anna Grabowska-Borys

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć wykonanych przez Mikołaja Kłossowicza oraz krótkiej relacji z koncertu:

PS

Międzyczasie wspomnieli nas w polskim Vogue i nie chodziło tutaj o nasze stroje chóralne! https://www.vogue.pl/a/zbigniew-preisner-cisza-to-najpiekniejsza-muzyka

Konkrus Musica in Urbe w Bydgoszczy - nasze nagrania

Zapewne nie mogliście być z nami w Bydgoszczy?


Nic straconego! Z dumą  dzielimy się naszymi nagraniami wykonanymi podczas konkursu, w którym zostaliśmy zwycięzcami w kategorii chórów mieszanych oraz przywieźliśmy ze sobą nagrodę za najlepsze wykonanie utworu kompozytora bydgoskiego - “In te domine speravi” Łukasza Urbaniakawa.

Nagrania zostały wuykonane w Katedrze pw. św. Marcina i Mikołaja  i w Domu Polskim w Bydgoszczy.

REKRUTACJA 2019/2020

banner 23maly2

Jeśli już teraz wiesz, że chcesz śpiewać razem z nami, serdecznie zapraszamy na spotkanie rekrutacyjne 7, 10, 14, 28 października 2019 między 17.00 - 19.00 do sali 214 (2 piętro) w budynku A Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.
Nie zapomnij wypełnić formularza, żeby zagwarantować sobie przesłuchanie!

Nie jesteś pewien czy to zajęcia dla ciebie?
Przyjdź i przekonaj się sam! :) W poniedziałek 7 października o godz. 19.00 organizujemy Dzień Otwarty dla wszystkich zainteresowanych. Będziesz mieć okazję nie tylko przekonać się jak wygląda próba pod czujnym uchem Ani, ale też rozśpiewać się razem z nami oraz poznać przydatne ćwiczenia i sposoby na udoskonalenie swojego warsztatu.

FAQ

Członkiem chóru może zostać każdy pasjonat śpiewu, niezależnie od wieku i wykształcenia. Nie wymagamy też wiedzy muzycznej, z nutami zaznajomisz się u nas!
A jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o nas i osobach tworzących chór zapraszamy na cykl wywiadów Wars Cantandi z chórzystami naszym kanale YouTube.

Próby odbywają się w poniedziałki i czwartki między 19.00-21.30 w sali 214 na drugim piętrze budynku A Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Przesłuchanie zajmuje kilka minut - Nasza Dyrygentka poprosi o wykonanie kilku ćwiczeń i w ten sposób sprawdzi Twoją skalę i dopasuje cię do odpowiedniego głosu.

Znajomość nut ani teorii muzyki nie są wymagane. Niezbędną wiedzę nabędziesz wraz z chóralnym doświadczeniem i będziesz mógł crescendować i diminuendować bez opamiętania z resztą zespołu :)

Osoby posiadające doświdczenie muzyczne są równie mile widziane :).

Dla osób świeżo przyjętych organizowane są dodatkowe próby poniedziałkowe, gdzie mają okazję szlifować nowe utwory oraz zaznajomić się z utworami wykonywanymi w poprzednich latach, a wszystko przy wsparciu asystentów oraz starszych stażem chórzystów.

Na próbie, pod czujnym okiem Naszej Dyrygentki, chórzyści doskonalą technikę śpiewu, wiedzę z zakresu teorii muzyki i umiejętność koncentracji. Prowadzone przez solistów operowych lekcje emisji głosu pozwalają im natomiast poznać swój indywidualny potencjał. Współdzielenie pasji z innymi ludźmi, uczestnictwo w konkursach międzynarodowych i krajowych to dodatkowy motor napędowy w osiąganiu sukcesów.

Jeśli nie udało Ci się dotrzeć do nas w październiku, zapraszamy na nasze regularne próby w poniedziałki i czwartki od 19:00 do sali 214A w Budynku A Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, najlepiej po wcześniejszym kontakcie z Dyrygentką: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

plakat rekrutacyjny 2019 1

Złoto w Bydgoszczy

Pod koniec kwietnia wyruszyliśmy na podbój Kujaw oraz drugiej edycji bydgoskiego Ogólnopolskiego Konkursu i Festiwalu Chóralnego "Musica in Urbe", z którego wróciliśmy z dyplomem zwycięzcy w kategorii chórów mieszanych oraz statuetką konkursu “Musica in Urbe”!
Przywieźliśmy ze sobą także dwie nagrody specjalne:
za najlepsze wykonanie utworu kompozytora bydgoskiego - “In te domine speravi” Łukasza Urbaniaka
oraz nagrodę specjalną Kierownika Katedry Edukacji Muzycznej Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Było to zaproszenie na Międzynarodowy Konkurs Chóralny "Fala Dźwięku" - już wiecie, gdzie nas szukać w kwietniu przyszłego roku! Do zobaczenia :)

 • Bydgosz_2019_2
 • Bydgosz_2019_3
 • Bydgosz_2019_4
 • Bydgosz_2019_5
 • Bydgosz_2019_6
 • Bydgosz_2019_7
 • Bydgoszcz_m
 • P4277307

Traviata - Superwidowisko

Kończymy sezon artystyczny 2018/2019 a jak co roku robimy spektakularnie i Superwidowisko wraz z Operą Wrocławską. Ostania szansa na zobaczenie i posłuchanie nas przed wakacjami to operowy przebój Giuseppe Verdiego Traviata. Historię zawiłej i burzliwej miłości Vilotetty i Alfredo wyreżyserowała Grażyna Szapołowska. Ars Cantandi wraz z Akademickim Chórem Politechniki Wrocławskiem wspiera chór Opery Wrocławskiej pod kierownictwem Anny Grabowskiej-Borys oraz m.in. solistów związanych z Ars Cantandi tj. Jadwigę Postrożną (w roli Flory) – Jadzia udziela chórowi lekcji emisji i Kubę Michalskiego (w roli Marchese d'Obigny) – byłego chórzysty Ars Cantandi. Za nagłośnienie odpowiedzialny jest również jeden z naszych tenorów – Grzegorz Bieńko. Superwidowisko zostanie wystawione 28, 29 i 30 czerwca (piątek-niedziela) o godz. 20:30 przy budynku Opery Wrocławskiej, od strony pl. Wolności.

A my mamy kilka gorących ujęć z prób z tygodnia przedpremierowego wykonanych m.in. przez Kamilę Grelę, Karolinę Pardel. Więcej możecie zobaczyć tutaj:  https://wroclaw.dlastudenta.pl/teatr/wydarzenie/teatr,traviata-proba-prasowa,173201,1487087.html#photo-anchor,traviata-proba-prasowa,173201,1487087.html#photo-anchor oraz na naszych profilach na FB: https://www.facebook.com/ChorUE/ i Instagramie @chor_arscantandi

Wielkie Widowisko Muzyczne - Carl Orff CARMINA BURANA

2 marca w premierowym wydarzeniu w krakowskim ICE Congress Centre mieliśmy okazję zaśpiewać kantatę Carmina Burana Carla Orffa dla prawie dwóch tysięcy osób. Ten trzyczęściowy zbiór utworów, oparty na średniowiecznych pieśniach został wykonany w formie widowiska łączącego muzykę i obrazy filmowe w projekcie organizowanym przez Agencję Artystycznę PRO MUSICA.

Na scenie wystąpiło ponad sto osób. Nasz chór miał okazję współpracować z austriacką orkiestrą Jugendsymphonieorchester Tulln, pod batutą Hansa-Petea Manser, a także z wybitnymi solistami - Anną Ciereszko (sopran), Jackiem Jaskułą (baryton) oraz Tomaszem Traczem (tenor).

Poniżej galeria zdjęć z wydarzenia.

 • Carmina_Krakow_1
 • Carmina_Krakow_10
 • Carmina_Krakow_11
 • Carmina_Krakow_12
 • Carmina_Krakow_13
 • Carmina_Krakow_2
 • Carmina_Krakow_3
 • Carmina_Krakow_4
 • Carmina_Krakow_5
 • Carmina_Krakow_6

 

 

Podkategorie

Podkategorie