Rozpoczynamy sezon artystyczny 2022/2023. Chcielibyśmy podzielić się naszymi planami na najbliższe miesiące i zaprosić na wszystkie wydarzenia z naszym udziałem:

 • Rekrutacja do Naszego chóru - 3 lub 4 lub 10 października o godz. 17 (sala 214 A, 2 piętro, bud. A na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu).
 • Inauguracja roku akademickiego – sobota, 1 października, godz. 15, wrocławski rynek, okolica pomnika Fredry.
 • Inauguracja Roku Akademickiego Na Uniwersytecie Ekonomicznym - czwartek, 6 października, godz. 11:00 – SALA AUDYTORYJNA CKU UE.
 • Wrocławskie Święto Nauki – W. KILAR „MISA PRO PACE”- poniedziałek 14 listopada, NARODOWE FORUM MUZYKI koncert z udziałem solistów, Orkiestry Symfonicznej Akademii Muzycznej i połączonych chórów akademickich.
 • KONKURS GRAND PRIX POLSKIEJ CHÓRALISTYKI im. Stefana Stuligrosza – niedziela, 26-27 listopada, Poznań , Akademia Muzyczna im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu, Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu, sale koncertowe i kościoły poznańskie w różnych częściach miasta.
  Festiwal Barbórkowy Chórów Akademickich – 2 grudnia, Oratorium Marianum, Wrocław.

Na wszystkie wydarzenia serdecznie zapraszamy.

 

Przyjdź i ZNAJDŹ SIĘ w chórze! Szukamy Tenorów, Basów i Barytonów.

Kiedy 21/25/28 kwietnia (2022) godz. 18:00 sala 214 budynek A, Uniwersytet Ekonomiczny We Wrocławiu.

Pamiętaj, że nie wymagamy żadnego przygotowania muzycznego, ani znajomości nut!

A jeśli nuty i śpiewnie i granie nie jest ci obce to w Ars Cantandi również się odnajdziesz.

Nie udało Ci się dotrzeć albo odczytać ogłoszenia na czas? Nic nie szkodzi, przeczytaj informacje podane tutaj http://arscantandi.wroclaw.pl/pl/dolacz-do-nas i zapraszamy.

głosy męskie nabór

 

 

Niemal KAŻDY potrafi śpiewać. Wiedziałeś?
Jeśli
1.    Uważasz że nie umiesz śpiewać, nigdy wcześniej nie śpiewałaś/eś, nie znasz nut a chciałabyś/chciałbyś zacząć przygodę z muzyką?
2.    Śpiewałaś/eś, grałeś wcześniej, być może pięciolinia nie jest dla ciebie czarną magią i chcesz rozwijać swoje umiejętności?

Ten zespół jest właśnie dla Ciebie!

Przekonaj się jakie to proste!

Przyjdź na przesłuchanie 3 lub 4 lub 10 października o godz. 17 (sala 214 A, 2 piętro, bud. A na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu).

Przesłuchanie brzmi strasznie ale to nic starszego. Zajmuje kilka minut - Nasza Dyrygentka poprosi o wykonanie kilku ćwiczeń i w ten sposób sprawdzi Twoją skalę i dopasuje cię do odpowiedniego głosu. Masz inne wątpliwości przeczytaj nasz FAQ http://arscantandi.wroclaw.pl/pl/dolacz-do-nas

Dołącz do wyjątkowej ekipy i zostań członkiem jednego z najlepszych chórów w Polsce!

Masz pytania? Napisz do naszej dyrygentki:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
lub do nas tutaj:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
albo wiadomość tutaj:
https://www.facebook.com/ChorUE

Chcesz nas lepiej poznać zajrzyj na nasz FB
https://www.facebook.com/ChorUE

Czekamy na Ciebie!!!

Z najgłębszym smutkiem i bólem obserwujemy akty agresji skierowane wobec Ukrainy i związaną z nią tragedię tak wielu ludzi. Każdy z członków zespołu stara się wesprzeć osoby i instrukcje niosące pomoc Ukrainie, a wszyscy razem możemy zrobić to co najlepiej potrafimy - wykorzystać muzykę do wyrażenia naszego współczucia i solidarności z naszymi Przyjaciółmi i ich rodzinami oraz wszystkimi ludźmi dotkniętymi wojną na Ukrainie. Członkami naszego chóru są obywatele Ukrainy, przyjaźnimy się również z ukraińskimi chórami. Muzyka zawsze zbliżała nas do siebie, a teraz przypomina o naszych ideałach. Dlatego też to właśnie muzykę chcemy wykorzystać do pomocy dla Ukrainy i angażujemy się w koncerty i wydarzenia, które mają wyrazić naszą solidarność z Ukrainą.

Pierwszy z nich odbędzie się 8 marca o godz. 17 na Wrocławskim Rynku na Placu Gołębim przy fontannie. Połączone chóry Wrocławia oraz Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji wykonają hymny Polski i Ukrainy oraz „Modlitwę o Pokój” Norberta Blachy.

Drugie wydarzenie to nabożeństwo i koncert w niedzielę 13 marca o godz. 10 Kościele Opatrzności Bożej we Wrocławiu (ul. Kazimierza Wielkiego 29).

W repertuarze znajdą się tradycyjne ukraińskie i polskie pieśni ludowe. Nie zabraknie również narodowego hymnu Ukrainy 💙💛
 
Wraz z nami wystąpią:
Marta Kilian - solo
Szymon Atys - fortepian
Natalia Droń - słowo wiążące
 
Podczas koncertu i nabożeństwa prowadzona będzie zbiórka, z której cały dochód zostanie przekazany na pomoc ukraińskim uchodźcom przebywającym pod opieką Parafia Ewangelicko-Augsburska Opatrzności Bożej we Wrocławiu

Serdecznie zapraszamy, bądźmy razem z Ukrainą !!!

Nasze najserdeczniejsze pozdrowienia ślemy do Zaslużenej Chorowej Kapeli Ukrainy "Boyan" im. Jewgienija Wachniaka ze Lwowa i jej znakomitego dyrygenta Vasyla Chuchmana, który 14 lat temu zafascynował nas ukraińską kulturą wokalną ❤️❤️❤️. Sięgamy pamięcią do naszego wyjazdu w 2008 roku do Lwowa i przytaczamy nasze powyjazdowe relacje:

http://arscantandi.wroclaw.pl/pl/home2-3/arykuly/65-aclwow

http://arscantandi.wroclaw.pl/pl/home2-3/arykuly/64-ac-po-lwowsku-z-perspektywy-naszej-najwspanialszej-ani-dyrygentki

http://arscantandi.wroclaw.pl/pl/home2-3/arykuly/63-warsztaty-choralne-we-lwowie-czyli-miejsce-gdzie-zyskujesz-zdrowie-po-poowie

Dzielimy się również naszym ostatnim nagraniem ludowej pieśni ukraińskiej w opracowaniu Jewgienija Kozaka do wiersza Tarasa Szewczenki - Думи мої, думи мої / Dumy moi, dumy moi / Dumy moje. Utwór ten trafił do naszego repertuaru po wizycie we Lwowie i warsztatach z Vasylem Chuchmanem.

Solidarni z ukrainą

Ostatni tydzień czerwca 2022 okazał być się dla nas wyjątkowy.

Uczestniczyliśmy w Międzynarodowym Festiwalu Chóralny w Międzyzdrojach i konkursie w ramach PER Musicam AD ASTRA - Intl. Copernicus Choir Festival & Competition w Toruniu.

I już spieszymy z informacją jak nam poszło:

W Międzynarodowym Festiwalu Chóralny w Międzyzdrojach zdobyliśmy

 • GRAND PRIX Festiwalu

oraz:

Przesłuchania konkursowe z naszym udziałem można obejrzeć tutaj:

https://youtu.be/tYoY6aMJx2U

https://www.youtube.com/watch?v=ur_z-rc-GtA

Natomiast w konkursie w ramach PER Musicam AD ASTRA - Intl. Copernicus Choir Festival & Competition zdobyliśmy Złoty Dyplom! 

Serdecznie dziękujemy za znakomitą organizację konkursów, atmosferę, fantastyczną publiczność, i możliwość występu podczas koncertów towarzyszących.

Uczestnictwo w konkursach było dla nas szczególnym wydarzeniem. Były to pierwsze konkursy z Ars Cantandi po 2 latach pandemii, trudnym, dla chyba wszystkich chórów, czasie z mocno ograniczonymi możliwościami spotkań i prób, więc tym większa jest nasza radość z sukcesów.

Trzymajcie za nas kciuki 25-27 listopada w czasie Grand Prix Polskiej Chóralistyki im. Stefana Stuligrosza gdzie spotkamy się ze zwycięzcami siedmiu najstarszych i uznanych polskich konkursów chóralnych.

 • grand_prix_miedzyzdoje
 • międzyzdroje_2022
 • międzyzdroje_2022__2
 • międzyzdroje_2022__3
 • międzyzdroje_2022__4
 • międzyzdroje_2022__5
 • międzyzdroje_2022__6
 • torun_2022
 • torun_2022_2
 • torun_2022_3

Serdecznie zapraszamy na Koncert Kolęd w ramach XIX Ekumenicznych Spotkań Noworocznych w dniu 16 stycznia (niedziela) o godz. 19:00 w Kościele Garnizonowym, ul. św. Elżbiety 1/2 we Wrocławiu.

W czasie koncertu wystąpi Chór Kameralny Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu - zespół złożony z byłych chórzystów Ars Cantandi.

Podkategorie