Koncert z okazji 15lecia działalności Chóru Ars Cantandi

Mamy mały pokoncertowy update do zaproszenia, które znajduje się "pod krechą":

Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym Gościom, za tak licznie uczestnictwo  w koncercie z okazji 15 działalności artystycznej Chóru Ars Cantandi.


Dziękujemy, że poświęciliście nam swój cenny czas i uświetniliście swoją obecnością nasz jubileusz. Była to dla nasz doskonała okazja do podsumowanie, przywołanie wspomnień i przedstawienie naszych osiągnięć artystycznych. Udało nam się również  spotkać z absolwentami i przyjaciółmi Chóru. Wasza obecność jest dla nas zawsze największym motywatorem naszych artystycznych osiągnięć. Dziękujemy za słowa uznania dla naszych działań.

Mamy też dobrą wiadomość dla tych którzy nie mogli być z nami w tym dniu. Na naszym profilu na FB możecie znaleźć transmisję online z koncertu klikając tu: https://www.facebook.com/ChorUE/videos/1009066869492736/
A świetną relację z koncertu, za którą dziękujemy Panu Wojciechowi Sokolnickiemu, możecie znaleźć tutaj: https://tiny.pl/t246c
Do tego obiecujemy, że to nie koniec pamiątek z koncertu i już niedługo na naszym kanele YouTube pojawią się filmy z tej uroczystości.


Pozostaje mam złożyć życzenia wszelkiej pomyślności w Nowym Roku i życzyć Chórowi jak i Wam coraz więcej okazji do takich koncertów.

A i jeszcze Mikołaj Kłosowicz przygotował poniższą relację fotograficzną z przygotowań jak i koncertu oraz po koncertu:

Chór Ars Cantandi w tym roku obchodzi 15 – lecie swojej działalności i z tej okazji organizujemy dla Was bardzo wyjątkowe wydarzenie - koncert, w trakcie którego nie zabraknie wzruszeń i muzycznych niespodzianek. Możemy już zdradzić, że jedną z nich będzie występ zespołu Sierra Manta z gościnnym udziałem bandeonisty Ariela Ramireza, wnuka i imiennika słynnego na cały świat kompozytora utworu „Missa Criolla” (Msza Kreolska). W czasie koncertu wykonamy również utwory chóralne a cappella.

Wieczór uświetnią również wybitni soliści, od lat współpracujący z naszym zespołem - bas Jerzy Butryn oraz tenor Przemysław Borys.

Chór Ars Cantandi Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu pod batutą Pani Anny Grabowskiej – Borys wykona najpiękniejsze utwory bieżącego repertuaru, wykonywane przez nas w tym roku między innymi na konkursach w Bydgoszczy oraz w Wenecji, skąd udało nam się przywieźć do domu złote dyplomy. Świętować z nami będzie Chór Kameralny przy Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, wystąpią także gościnnie absolwenci Ars Cantandi, na spotkanie z którymi czekamy z niecierpliwością!

To będzie wieczór pełen wzruszeń i niezapomnianych emocji, na który zapraszamy szczególnie Władze Uczelni, naszych Przyjaciół, Rodziny oraz wszystkich chętnych do tego by być z nami i celebrować tę szczególną rocznicę.

Serdecznie zapraszamy w niedzielę, 15 grudnia o godz. 19:00 do Sali Koncertowej Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Na koncert obowiązują bezpłatne wejściówki, można je rezerwować wysyłając mail na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Ilość miejsc jest jest niestety limitowana, decyduje kolejność zgłoszeń.

I tutaj mamy update:

Zainteresowanie koncertem przerosło nasze możliwości (a właściwie przerosło pojemność sali :)) i wszystkie wejściówki zostały zarezerwowane. Ale ze względu na tak duże zainteresowanie organizujemy dla Was PRÓBĘ OTWARTĄ!

Próba otwarta będzie naszą próbą generalną i odbędzie się w sali koncertowej Akademii Muzycznej 15 grudnia o godzinie 13:30. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenie swojej obecności na maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

2019 11 30 15 lat plakat poprawki wejsiowki

40-LECIE PRACY ARTYSTYCZNEJ ZBIGNIEWA PREISNERA z ARS CANTANDI

Piątego października 2019 zaśpiewaliśmy podczas jubileuszu 40-lecia pracy artystycznej Zbigniewa Preisnera w krakowskiej Tauron Arenie! Był to dla nas niezwykły zaszczyt, wystąpiliśmy na jednej scenie z m.in. Lisą Gerrard, Teresą Salgueiro, Edytą Krzemień, orkiestrą Sinfonia Varsovia, Józefem Skrzekiem, Wrocławskim Teatrem Pantominy. Podczas koncertu zabrzmiały kompozycje m.in z filmów „Podwójne życie Weroniki”, „Dekalog”, trylogii „Trzy kolory: Niebieski. Biały. Czerwony", „Tajemniczy ogród” i utwory z albumów „Requiem dla mojego przyjaciela”, „Silence, Night and Dreams” i „2016 Dokąd?”, „Twilight” oraz z nowego albumu nagranego z Lisą Gerrard i Dominikiem Wanią „Melodies of My Youth”

Całością dyrygował sam Jubilat - Zbigniew Preisner. Gośćmi specjalnymi wydarzenia byli Jerzy Trela i Anja Rubik.

"To były wyjątkowe dwa dni i niezapomniany wieczór.
Tauron Arena Kraków wypełniona, widownia ogromna, brawa na stojąco, jubileusz wielkiego artysty i grupa znakomitych, muzycznych osobowości.
Dziękuję Zbigniew Preisner za zaufanie i zaproszenie do tak ważnego wydarzenia. To dla nas wielka nobilitacja wystąpić z Panem, móc wykonywać Pana utwory, w towarzystwie prawdziwych gwiazd: Edyta Krzemień, Teresa Salgueiro, Lisa Gerard, Józef Skrzek, Dominik Wania, Orkiestra Sinfonia Varsovia i wielu innych i to dla tak wielkiej widowni.
Podziwiam i gratuluję fantastycznej realizacji dźwięku grupie Fotis Sound z Poznania i dziękuję za świetną współpracę Prestige MJM." - cyt. Anna Grabowska-Borys

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć wykonanych przez Mikołaja Kłossowicza oraz krótkiej relacji z koncertu:

PS

Międzyczasie wspomnieli nas w polskim Vogue i nie chodziło tutaj o nasze stroje chóralne! https://www.vogue.pl/a/zbigniew-preisner-cisza-to-najpiekniejsza-muzyka

Listopadowe i grudniowe projekty Ars Cantandi - serdecznie zapraszamy

Jeszcze nie opadły emocje i nie odespaliśmy po Claudio Monteverdi International Choral Festival and Competition w Wenecji (na którym zdobyliśmy złoty dyplom :)) a już horyzoncie jawią się kolejne projekty i kolejne przygody!
Przedstawiamy informacje o naszych projektach realizowanych na koniec 2019 roku i serdecznie na wszystkie zapraszamy.

sarah brightman

Już w środę 6 listopada 2019r Chór Ars Cantandi będzie miał zaszczyt zaśpiewać na jednej scenie z sopranistką międzynarodowej sławy – Panią Sarah Brightman. Zaproszenie do współpracy w tym  niesamowitym widowisku otrzymaliśmy bezpośrednio od organizatora wydarzenia - Prestige MJM. Serdecznie dziękujemy za to wyróżnienie!
Muzyka Sarah Brightman jest bardzo wyjątkowym połączeniem muzyki klasycznej oraz współczesnego mainstreamu, co czyni dla nas pracę nad jej  utworami dużym wyzwaniem – czyli tym, co chórzyści lubią najbardziej ;). Koncert odbędzie się w Warszawie, w Hali COS Torwar. Sarah przyjedzie do Polski prosto z koncertu na Litwie w ramach trasy koncertowej promującej nową płytę „Hymn”. Wydanie to zawiera 13 nagrań, z których najpopularniejsze to „Time To Say Goodbye”, „Hymn”  i „Sogni”. Naszym zdecydowanym faworytem jest utwór „Miracle” (https://www.youtube.com/watch?v=lOkeQsNS960);).
Oprócz Ars Cantandi w koncercie weźmie udział grono wybitnych artystów: Orkiestra Akademii Beethovenowskiej i słynni wokaliści – francuski tenor Vincent Niclo i pochodzący z Rumunii Narcis Ianau.

Bilety na wydarzenie są dostępne na stronie: https://bilety.imprezyprestige.com/numerowane.html?ter_id=134&ter_idt=2a437f9f33ea95dbaf88249959766666

180529 Sarah Brightman Hymn 7 PhSimonFowler landscape crop 2000px 2000x1249

Źródło obrazu: https://sarahbrightman.com

Koncert pieśni patriotycznej, Hala Sportowo-Widowiskowa im. Adama Wójcika w Kobierzycach, ul. Dębowa 20, godz. 17

Otrzymaliśmy zaproszenie do współudziału w koncercie z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, który odbędzie się 11 listopada 2019r w Hali Sportowo – Widowiskowej im. Adama Wójcika w Kobierzycach, ul. Dębowa 20. Oprócz naszego zespołu na jednej scenie wystąpi też chór dziecięcy „Insieme” Kobierzyckiego Ośrodka Kultury pod batutą dyrygentki Aleksandry Dudycz.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny ;).

11 LISTOPADA2019

Wciąż budzą w nas emocje wspomnienia po fantastycznym koncercie z okazji 40-lecia pracy artystycznej Zbigniewa Preisnera, który odbył się w Krakowie 5 października, a już szykuje się kolejna współpraca Ars Cantandi z tym wybitnym kompozytorem! Jesteśmy bardzo podekscytowani i mamy zaszczyt pochwalić się, że 17 listopada jedziemy do Warszawy na SESJĘ NAGRANIOWĄ do najnowszego projektu Zbigniewa Preisnera. Nasz Chór po raz pierwszy będzie miał okazję do pracy nad muzyką do filmu – jest to dla nas całkowicie nowe wyzwanie i wspaniała okazja do poszerzania horyzontów. Bardzo dziękujemy  Kompozytorowi za zaufanie, którym zostaliśmy obdarzeni i za szansę na kolejną niesamowitą chóralną przygodę.

Preisner

Źródło obrazu: Vouge Polska, materiały prasowe

15 grudnia 2019, Koncert z okazji 15lecia Chóru Ars Cantandi


15 grudnia 2019 roku jest dniem, w którym  odbędzie się bardzo szczególny dla nas koncert. Nasz Chór w tym roku obchodzi 15 – lecie swojej działalności i z tej okazji organizujemy dla Was bardzo wyjątkowe wydarzenie. W trakcie koncertu nie zabraknie wzruszeń i muzycznych niespodzianek. Możemy już zdradzić, że jedną z nich będzie występ zespołu Sierra Manta z gościnnym udziałem bandeonisty Ariela Ramireza, wnuka i imiennika słynnego na cały świat kompozytora utworu „Missa Criolla” (Msza Kreolska).

sierra manta

Zespół Sierra Manta, źródło:  funpage zespołu na portalu Facebook

Wieczór uświetnią również wybitni soliści, od lat współpracujący z naszym zespołem - bas Jerzy Butryn oraz tenor Przemysław Borys.

Chór "Ars Cantandi” Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu pod batutą Pani Anny Grabowskiej – Borys wykona najpiękniejsze utwory bieżącego repertuaru, wykonywane przez nas w tym roku między innymi na konkursach w Bydgoszczy oraz w Wenecji, skąd udało nam się przywieźć do domu złote dyplomy. Świętować z nami będzie Chór Kameralny przy Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, wystąpią także gościnnie absolwenci Ars Cantandi, na spotkanie z którymi czekamy z niecierpliwością!

To będzie wieczór pełen wzruszeń i niezapomnianych emocji, na który zapraszamy szczególnie Władze Uczelni, naszych Przyjaciół, Rodziny oraz wszystkich chętnych do tego by być z nami i celebrować tę szczególną rocznicę.

Wkrótce podamy szczegółowe informacje dotyczące godziny i miejsca wydarzenia.

Do zobaczenia!

REKRUTACJA 2019/2020

banner 23maly2

Jeśli już teraz wiesz, że chcesz śpiewać razem z nami, serdecznie zapraszamy na spotkanie rekrutacyjne 7, 10, 14, 28 października 2019 między 17.00 - 19.00 do sali 214 (2 piętro) w budynku A Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.
Nie zapomnij wypełnić formularza, żeby zagwarantować sobie przesłuchanie!

Nie jesteś pewien czy to zajęcia dla ciebie?
Przyjdź i przekonaj się sam! :) W poniedziałek 7 października o godz. 19.00 organizujemy Dzień Otwarty dla wszystkich zainteresowanych. Będziesz mieć okazję nie tylko przekonać się jak wygląda próba pod czujnym uchem Ani, ale też rozśpiewać się razem z nami oraz poznać przydatne ćwiczenia i sposoby na udoskonalenie swojego warsztatu.

FAQ

Członkiem chóru może zostać każdy pasjonat śpiewu, niezależnie od wieku i wykształcenia. Nie wymagamy też wiedzy muzycznej, z nutami zaznajomisz się u nas!
A jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o nas i osobach tworzących chór zapraszamy na cykl wywiadów Wars Cantandi z chórzystami naszym kanale YouTube.

Próby odbywają się w poniedziałki i czwartki między 19.00-21.30 w sali 214 na drugim piętrze budynku A Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Przesłuchanie zajmuje kilka minut - Nasza Dyrygentka poprosi o wykonanie kilku ćwiczeń i w ten sposób sprawdzi Twoją skalę i dopasuje cię do odpowiedniego głosu.

Znajomość nut ani teorii muzyki nie są wymagane. Niezbędną wiedzę nabędziesz wraz z chóralnym doświadczeniem i będziesz mógł crescendować i diminuendować bez opamiętania z resztą zespołu :)

Osoby posiadające doświdczenie muzyczne są równie mile widziane :).

Dla osób świeżo przyjętych organizowane są dodatkowe próby poniedziałkowe, gdzie mają okazję szlifować nowe utwory oraz zaznajomić się z utworami wykonywanymi w poprzednich latach, a wszystko przy wsparciu asystentów oraz starszych stażem chórzystów.

Na próbie, pod czujnym okiem Naszej Dyrygentki, chórzyści doskonalą technikę śpiewu, wiedzę z zakresu teorii muzyki i umiejętność koncentracji. Prowadzone przez solistów operowych lekcje emisji głosu pozwalają im natomiast poznać swój indywidualny potencjał. Współdzielenie pasji z innymi ludźmi, uczestnictwo w konkursach międzynarodowych i krajowych to dodatkowy motor napędowy w osiąganiu sukcesów.

Jeśli nie udało Ci się dotrzeć do nas w październiku, zapraszamy na nasze regularne próby w poniedziałki i czwartki od 19:00 do sali 214A w Budynku A Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, najlepiej po wcześniejszym kontakcie z Dyrygentką: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

plakat rekrutacyjny 2019 1

Relacja z IV Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Chóralnego im. Claudio Monteverdiego w Wenecji

W dniach 17-20 października 2019r odbyła się czwarta edycja Weneckiego Festiwalu i Konkursu Chóralnego im. Claudio Monteverdiego, w którym mieliśmy zaszczyt i przyjemność wziąć udział, a także stanąć w szranki chórami z Rosji, Litwy, Czech, Niemiec i Słowenii.

1 Wlochy2019

Włochy przywitały nas bardzo ciepło jak na październik – bezchmurnym niebem i 20oC. Już pierwszego dnia, bezpośrednio po długiej podróży autokarem występowaliśmy wraz z innymi chórami w pięknej gotyckiej Bazylice Santi Giovanni e Paolo na koncercie sakralnym odbywającym się w ramach festiwalu.

2 Wlochy2019

Byliśmy pod dużym wrażeniem atmosfery świątyni oraz występujących zespołów – nasze serca skradł występ chóru „Neuer Kammerchor Berlin”, którego wykonania wprowadziły nas w uroczysty, refleksyjny nastrój pierwszego dnia pobytu we Włoszech.

Dwa dni później, na przesłuchaniach w Bazylice Świętego Piotra w Castello wykonaliśmy przygotowywany przez nas skrupulatnie od wielu miesięcy program, w którego skład weszły następujące utwory: „Salvator Mundi” Thomasa Tallisa, „Kołysanka ludowa” Ludomira Różyckiego, „Cantate domino” Randalla Stroopa i „In te Domine Speravi” Łukasza Urbaniaka. Oceniało nas Jury złożone ze światowej sławy muzyków pod przewodnictwem polskiego wybitnego kompozytora - dr Pawła Łukaszewskiego. Ciężka praca, którą włożyliśmy w przygotowania do konkursu została doceniona – uzyskaliśmy bardzo dobry wynik punktowy, który umożliwił nam udział w konkursie o Grand Prix. Wykonaliśmy na nim dwa bardzo ambitne utwory, których przygotowanie było dla nas prawdziwym wyzwaniem: „Kalejs Kala Debesis” Selgi Mence oraz „Crucem tuam adoramus, Domine” Pawła Łukaszewskiego. Zasłużoną pierwszą nagrodę w tych zmaganiach otrzymał wcześniej wspominany chór z Berlina „New Chamber” dyrygowany przez Adriana Emansa, czego gratulujemy im serdeczne ;)!

8 Wlochy20191

9 Wlochy2019

10 Wlochy20194

My natomiast spędziliśmy kilka następnych dni na zasłużonym odpoczynku po Festiwalu w przepięknej miejscowości Moniga del Garda.

11 Wlochy2019

Region Lago di Garda, największego i najczystszego jeziora północnych Włoch, zachwycił nas swoim malowniczym krajobrazem i atmosferą sielskości oraz bliskości natury. Odwiedziliśmy też piękny Mediolan, gdzie zwiedzaliśmy słynną katedrę Duomo, a w drodze powrotnej zahaczyliśmy o przepięknie ulokowany w górskim regionie Trydent.

12 Wlochy201912

13 Wlochy

Do domu wróciliśmy szczęśliwi, ze Złotym Dyplomem, brzuchami pełnymi pysznej włoskiej pizzy i pasty oraz głowami pełnymi wielu cennych doświadczeń, wniosków na przyszłość i przepięknych wspomnień ze słonecznej Italii.

14 Wlochy2019

Traviata - Superwidowisko

Kończymy sezon artystyczny 2018/2019 a jak co roku robimy spektakularnie i Superwidowisko wraz z Operą Wrocławską. Ostania szansa na zobaczenie i posłuchanie nas przed wakacjami to operowy przebój Giuseppe Verdiego Traviata. Historię zawiłej i burzliwej miłości Vilotetty i Alfredo wyreżyserowała Grażyna Szapołowska. Ars Cantandi wraz z Akademickim Chórem Politechniki Wrocławskiem wspiera chór Opery Wrocławskiej pod kierownictwem Anny Grabowskiej-Borys oraz m.in. solistów związanych z Ars Cantandi tj. Jadwigę Postrożną (w roli Flory) – Jadzia udziela chórowi lekcji emisji i Kubę Michalskiego (w roli Marchese d'Obigny) – byłego chórzysty Ars Cantandi. Za nagłośnienie odpowiedzialny jest również jeden z naszych tenorów – Grzegorz Bieńko. Superwidowisko zostanie wystawione 28, 29 i 30 czerwca (piątek-niedziela) o godz. 20:30 przy budynku Opery Wrocławskiej, od strony pl. Wolności.

A my mamy kilka gorących ujęć z prób z tygodnia przedpremierowego wykonanych m.in. przez Kamilę Grelę, Karolinę Pardel. Więcej możecie zobaczyć tutaj:  https://wroclaw.dlastudenta.pl/teatr/wydarzenie/teatr,traviata-proba-prasowa,173201,1487087.html#photo-anchor,traviata-proba-prasowa,173201,1487087.html#photo-anchor oraz na naszych profilach na FB: https://www.facebook.com/ChorUE/ i Instagramie @chor_arscantandi

Podkategorie

Podkategorie