Serdecznie zapraszamy na Metropolitalny Festiwal Chóralny, który odbędzie się m.in. w Sosnowcu i Katowicach.

1 kwietnia 2023 r. (sobota) o godz. 19:00 w Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Sosnowcu, ul. Wawel 2.

Podczas tego koncertu utwory a cappella zaprezentują:

Natomiast 2 kwietnia 2023 r. (niedziela) o godz. 18:00 wysłuchać będzie można koncertu finałowego. W Sali Koncertowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, ul. Zacisze 3 zabrzmi “Stabat Mater” Karla Jenkinsa.

Wykonawcy koncertu to

Michał Brożek – dyrygent,

  • Chór Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach,
  • ”Ars Cantandi”Chór Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu ,
  • ”Dominanta” Chór Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie,
  • Bojszowska Orkiestra Ponticello

oraz solistki

Magdalena Niedbała-Solarz (mezzosopran), Karina Sornik (głos etno).

Bilety na te wydarzenia można otrzymać wypełniając formularz:

https://docs.google.com/.../1c1o5Ymw4g1l6VU_IiP_CNsv.../edit

Wejściówki są bezpłatne i można otrzymać je mailowo!

 Szczegóły na profilu FB festiwalu:

https://www.facebook.com/profile.php?id=100069283569078

https://www.facebook.com/events/592074852397550/?ref=newsfeed

https://www.facebook.com/events/579796354173298/?ref=newsfeed

Panowie!
 
Chór Ars Cantandi organizuje kolejną turę przesłuchań! Zapraszamy serdecznie do spróbowania swoich sił wokalnych w przesłuchaniach do SEKCJI MĘSKIEJ naszego zespołu. Zachęcamy wszystkich pasjonatów muzyki poważnej i niepoważnej do wzięcia udziału w nadchodzących przesłuchaniach:
28 listopada i 1 grudnia o godzinie 18:00 w sali 214 budynku A naszej Uczelni.  

Jeśli jeszcze się wahasz – mamy prostą radę - przyjdź i przekonaj się, że warto! Oprócz tego, że rozwiniesz swoje umiejętności wokalne (do czego nie potrzebujesz wcześniejszego przygotowania :), poznasz grupę fantastycznych ludzi, którzy potrafią świetnie zgrać się w dążeniu do wspólnych celów oraz w świętowaniu chóralnych sukcesów. Wspólne podróże po kraju i za granicą są okazją do zdobycia nowych doświadczeń, nawiązania bliższych relacji oraz przede wszystkim - występów na wielu różnych konkursach i festiwalach muzycznych (w ostatnich latach braliśmy udział w konkursach w Międzyzdrojach, Toruniu, Bydgoszczy, ale też w Wenecji czy Ochridzie). Śpiewanie w naszym chórze to wspaniała przygoda, do której serdecznie Was zapraszamy!  

Osoby zainteresowane zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej http://www.arscantandi.wroclaw.pl oraz kanału na YouTube Ars Cantandi Chór UE we Wrocławiu - YouTube.  

Czekamy na Was!
dyr. Anna Grabowska – Borys oraz członkowie Chóru “Ars Cantandi”

P.S. Masz pytania ? Napisz do nas: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
lub do naszej dyrygentki: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 
rekrutacja 22

Święta, Święta i już po. Ale chcemy jeszcze przez chwilę pozostać w tej atmosferze, dlatego też prezentujemy nasze ostatnie świąteczne nagrania.

Przed wami "Koliada-koliadka", kolęda ukraińska z repertuaru Zespołu Wokalnego Menestreli ze Lwowa przygotowana specjalnie na Wigilię pełną ciepła organizowaną przez TRATWA i Czasoprzestrzeń oraz "Puer natus est nobis" Katarzyny Danel, utwór, który m.in. wykonaliśmy podczas Grand Prix Polskiej Chóralistyki im. Stefana Stuligrosza w Poznaniu.

Dodatkowo to także odpowiedź na nominację Chóru VRC do akcji Radio Warszawa #DAJKOLĘDĘ!

 

Rozpoczynamy sezon artystyczny 2022/2023. Chcielibyśmy podzielić się naszymi planami na najbliższe miesiące i zaprosić na wszystkie wydarzenia z naszym udziałem:

  • Rekrutacja do Naszego chóru - 3 lub 4 lub 10 października o godz. 17 (sala 214 A, 2 piętro, bud. A na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu).

  • Inauguracja roku akademickiego – sobota, 1 października, godz. 15, wrocławski rynek, okolica pomnika Fredry.

  • Inauguracja Roku Akademickiego Na Uniwersytecie Ekonomicznym - czwartek, 6 października, godz. 11:00 – SALA AUDYTORYJNA CKU UE.

  • KONKURS GRAND PRIX POLSKIEJ CHÓRALISTYKI im. Stefana Stuligrosza – niedziela, 26-27 listopada, Poznań , Akademia Muzyczna im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu, Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu, sale koncertowe i kościoły poznańskie w różnych częściach miasta.

  • Festiwal Barbórkowy Chórów Akademickich – 2 grudnia, godz. 19 Aula Leopoldina, Wrocław.

Na wszystkie wydarzenia serdecznie zapraszamy.

 

torun 2022

Zapraszamy  na 47 Festiwal Barbórkowy Chórów Akademickich, którego gospodarzem jest Akademicki Chór Politechniki Wrocławskiej ❤️👏!

My śpiewamy w piątek 2 grudnia o godz. 19 w Auli Leopoldina.

Dla tych co nie dadzą radę na pocieszenie mamy transmisję z naszego występu z konkursu Grand Prix Polskiej Chóralistyki im. Stefana Stuligrosza.

https://www.youtube.com/watch?v=Sa6iGYjE9j4

Nasz występ zaczyna się w  2h:43min.

 

barborka

Niemal KAŻDY potrafi śpiewać. Wiedziałeś?
Jeśli
1.    Uważasz że nie umiesz śpiewać, nigdy wcześniej nie śpiewałaś/eś, nie znasz nut a chciałabyś/chciałbyś zacząć przygodę z muzyką?
2.    Śpiewałaś/eś, grałeś wcześniej, być może pięciolinia nie jest dla ciebie czarną magią i chcesz rozwijać swoje umiejętności?

Ten zespół jest właśnie dla Ciebie!

Przekonaj się jakie to proste!

Przyjdź na przesłuchanie 3 lub 4 lub 10 października o godz. 17 (sala 214 A, 2 piętro, bud. A na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu).

Przesłuchanie brzmi strasznie ale to nic starszego. Zajmuje kilka minut - Nasza Dyrygentka poprosi o wykonanie kilku ćwiczeń i w ten sposób sprawdzi Twoją skalę i dopasuje cię do odpowiedniego głosu. Masz inne wątpliwości przeczytaj nasz FAQ http://arscantandi.wroclaw.pl/pl/dolacz-do-nas

Jeśli przeoczyłaś/eś ten termin to wiedz że:

Zorganizowana REKRUTACJA do Chóru Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu „Ars Cantandi” odbywa się zawsze z początkiem każdego roku akademickiego, ale w rzeczywistości NABÓR DO CHÓRU trwa cały rok, co oznacza, że możesz do nas także dołączyć w każdym momencie. Wystarczy przyjść na jedną z prób chóru (w poniedziałek lub czwartek o godz. 18:30 do sali 214 A mieszczącej się na 2 piętrze w głównym budynku Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu), zdać PRZESŁUCHANIE i po prostu zacząć z nami śpiewać :).

Dołącz do wyjątkowej ekipy i zostań członkiem jednego z najlepszych chórów w Polsce!

Masz pytania? Napisz do naszej dyrygentki:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
lub do nas tutaj:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
albo wiadomość tutaj:
https://www.facebook.com/ChorUE

Chcesz nas lepiej poznać zajrzyj na nasz FB
https://www.facebook.com/ChorUE

Czekamy na Ciebie!!!

Podkategorie