Z ogromną radością zapraszamy Państwa na wyjątkowy koncert "Rytmy z Nowego Świata", który odbędzie się w sobotę, 10 lutego o godzinie 19:00 w Centrum Kultury Agora we Wrocławiu. Ten karnawałowy wieczór będzie świętowaniem muzyki, gdzie chór "Ars Cantandi" Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu wraz z muzycznymi gośćmi zaprezentuje, jak muzyka chóralna i latynoamerykańskie rytmy mogą tworzyć niezwykły i harmonijny duet.

Koncert, zorganizowany przez  Fundację Rozwoju Artystycznego "Ars Voce", stanie się przestrzenią, gdzie popularne utwory muzyki amerykańskiej zostaną połączone z dynamicznymi choreografiami tancerzy. Repertuar wzbogacony zostanie o brzmienia instrumentów perkusyjnych oraz fortepianowych, tworząc niezapomniane wrażenia.

Nie przegapcie tej niezwykłej okazji, by doświadczyć jak muzyka łączy kultury i ludzi.

Bilety można zakupić tutaj https://kicket.com/wydarzenia/rytmy-z-nowego-swiata--koncert-karnawalowy-21525?eventId=267893

Do zobaczenia w Centrum Kultury Agora!

 

Rytmy z nowego swiata

Dołącz do Chóru Ars Cantandi i Odkryj Swoją Muzyczną Pasję!

Czy zdarza Ci się śpiewać pod prysznicem, czy w samochodzie? Może masz doświadczenie wokalne na poziomie amatorskim czy profesjonalnym? Jeżeli pasjonuje Cię muzyka i chciałbyś/chciałabyś rozwinąć swoje umiejętności wokalne, zapraszamy na przesłuchania do Chóru Akademickiego Ars Cantandi!

Dlaczego warto do nas dołączyć?

 • Niepowtarzalna Społeczność: Poznasz entuzjastyczne i utalentowane osoby z pasją do muzyki.
 • Rozwój Wokalny: Regularne próby i indywidualne zajęcia z emisji głosu pozwolą Ci odkryć i wykorzystać pełnię Twojego potencjału.
 • Nieograniczone Doświadczenia: Oferujemy możliwość uczestnictwa w różnorakich wydarzeniach kultularnych; od filharmonii, przez teatry, aż po sceny plenerowe.
 • Podróżowanie: Nasze występy i warsztaty odbywają się nie tylko w Polsce, ale również za granicą.
 • Profesjonalne Prowadzenie: Całość działań chóru nadzoruje renomowana dyrygentka i założycielka, Anna Grabowska-Borys.

Jak się zgłosić?

 1. Lokalizacja: Sala 214, budynek A, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu.
 2. Terminy przesłuchań:
 • 9 października (poniedziałek) od 17:00 do 19:00
 • 12 października (czwartek) od 17:00 do 19:00
 • 16 października (poniedziałek) od 17:00 do 19:00

Nie jest wymagane specjalne przygotowanie. Na miejscu zastaniesz członków chóru oraz dyrygentkę, która przeprowadzi z Tobą krótkie przesłuchanie. Sprawdzimy Twoje umiejętności wokalne i rytmiczne, a także określimy Twój typ głosu.

Do zobaczenia... a raczej do usłyszenia!

Jeśli przeoczyłaś/eś ten termin to wiedz, że:

Zorganizowana REKRUTACJA do Chóru Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu „Ars Cantandi” odbywa się zawsze z początkiem każdego roku akademickiego, ale w rzeczywistości NABÓR DO CHÓRU trwa cały rok, co oznacza, że możesz do nas także dołączyć w każdym momencie. Wystarczy przyjść na jedną z prób chóru (w poniedziałek lub czwartek o godz. 18:30 do sali 214 A mieszczącej się na 2 piętrze w głównym budynku Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu), zdać PRZESŁUCHANIE i po prostu zacząć z nami śpiewać :).

PRZESŁUCHANIE DO CHÓRU – brzmi strasznie??? Zapewniamy Cię, że nie ma się czego bać. Jesteś tylko Ty i nasza SUPER Dyrygentka, z którą możesz swobodnie o wszystkim porozmawiać, śmiało wypytywać, a przy okazji wykonać kilka prostych ćwiczeń muzycznych, jak powtórzenie krótkiej melodii czy dopasowanie dźwięku do akordu.

Daj nam wcześniej znać, że będziesz na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wtedy będzie szansa na rozmowę z naszą Dyrygentką i przesłuchanie do chóru  przed próbą.

 

Zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników muzyki i świątecznego nastroju na niezapomniane XXI Ekumeniczne Spotkania Noworoczne. Już w najbliższą niedzielę, 14 stycznia, o godzinie 18:00, w magicznych wnętrzach Auli Leopoldina Uniwersytetu Wrocławskiego, dołączymy do grona wrocławskich chórów, aby wspólnie celebrować i dzielić się radością bożonarodzeniowych pieśni. 🎶🎄

Dla Was, nasi drodzy słuchacze, organizatorzy przygotowali wyjątkowy program, który z pewnością ogrzeje serca i umili wieczór. Wstęp jest wolny, więc każdy może być częścią tej wyjątkowej atmosfery. Obwiązywały zapisy na ten koncert, ale mamy nadzieję, że organizatorzy przymkną oczy i chętni znajdą miejsce na sali.

Nie przegapcie okazji, by doświadczyć magii świąt w wyjątkowym wykonaniu naszych utalentowanych chórzystów. Zapewniamy, że będzie to wieczór pełen emocji i niezapomnianych wrażeń. Niech muzyka połączy nas wszystkich w duchu świąt i nowego roku.

Czekamy na Was z otwartymi sercami i nadzieją na wspólne świętowanie. Do zobaczenia! 🥰

 

2024 Ekumenticzne Spotkanie noworoczne

Cześć, przyjaciele muzyki!


Mamy dla was świetne wieści - rozpoczynamy sezon artystyczny 2023/2024, i mamy mnóstwo niesamowitych wydarzeń zaplanowanych na październik! 🎶🍂

 • 1 PAŹDZIERNIKA (niedziela) około godziny 15.00 na Wrocławskim Rynku przy pomniku Aleksandra Fredry po raz kolejny zabrzmi Gaudeamus Igitur w wykonaniu połączonych wrocławskich chórów akademickich.

   

 • 5 PAŹDZIERNIKA (czwartek) o godz. 11 Bierzemy udział w uroczystej inauguracji roku akademickiego Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu! Uroczystość odbywa się w Auli Centrum Kształcenia Ustawicznego.

   

 • 6 PAŹDZIERNIKA (piątek) o godzinie 19:00 - Wybieramy się do Filharmonii Gorzowskiej na koncert w ramach Festiwalu Muzyki Współczesnej im. Wojciecha Kilara. To wyjątkowe wydarzenie, podczas którego wykonamy Missa Pro Pace skomponowaną przez patrona festiwalu Wojciecha Kilara. Będą z nami wspaniali soliści i Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej.

Obsada koncertu prezentuje się następująco:

Joanna Freszel / sopran
Agata Schmidt / alt
Przemysław Borys / tenor
Wojciech Gierlach / bas
Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej
Chór Ars Cantandi Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu
Anna Grabowska-Borys / przygotowanie chóru
Marcin Nałęcz-Niesiołowski / dyrygent

Koncert rozpocznie się o godz. 19, link do wydarzenia znajduje się tutaj.

Zbliżają się chóralne rekrutacje! Jeśli marzycie o dołączeniu do naszego zespołu, to teraz jest najlepszy moment. Śledźcie nasze social media i stronę, gdzie pojawią się szczegóły. A oto daty, na które musicie zwrócić uwagę:

Rekrutacje:
•    9 lub 12 lub 17 PAŹDZIERNIKA
•    Godziny: 17:00-18:30
•    Lokalizacja: Budynek A, sala 214 na Uniwersytecie Ekonomicznym


A co w listopadzie? Przygotowujemy dla Was kolejne muzyczne niespodzianki, w tym koncert z okazji Święta Nauki w Narodowym Forum Muzyki, a także Chóralne Warsztaty. Bądźcie czujni, bo szczegółowe informacje będą już wkrótce!

Do zobaczenia na naszych koncertach i na rekrutacjach! Razem możemy stworzyć magiczną muzykę.

Dołącz do Nas podczas Koncertu Charytatywnego z Okazji Mikołajek!

Gotowi na świąteczny nastrój? Zapraszamy na koncert charytatywny, który odbędzie się 6 grudnia 2023 r. W tym wyjątkowym wydarzeniu usłyszymy świąteczne i karnawałowe melodie w wykonaniu Chóru Akademickiego UEW “Ars Cantandi” pod batutą Anny Grabowskiej-Borys. To nie tylko czas na muzyczne uniesienia, ale i okazja do wsparcia potrzebujących. Podczas koncertu zbierzemy środki na rzecz Stowarzyszenia Błękitny Koralik z Jaszkotla oraz będzie okazja zakupić ręcznie robione przedmioty od dzieci. Przyłącz się do nas i spraw, by ten dzień był pełen dobroci i muzyki!

 • Kiedy? 6 grudnia 2023 (środa)
 • Godzina: 14:00 (od 13:30 kiermasz)
 • Gdzie? Sala Audytoryjna im. Prof. Stanisławy Bartosiewicz, Centrum Kształcenia Ustawicznego UEW
 • Rejestracja: LINK (ilość miejsc ograniczona)

48. Festiwal Barbórkowy Chórów Akademickich - Niezapomniane Wieczory z Muzyką Chóralną! Miłośnicy muzyki chóralnej! Zapraszamy Was na 48. Festiwal Barbórkowy Chórów Akademickich. Cztery wieczory pełne niesamowitych wykonawców (7,8,9 i 10 grudnia), w tym występ Chóru “Ars Cantandi” w II dniu festiwalu. Będzie to wyjątkowa podróż przez różne style i epoki muzyki a cappella. Podczas finału festiwalu posłuchamy Angelusa Wojciecha Kilara i Trinity Te Deum Ēriksa Ešenvaldsa w wykonaniu połączonych chórów oraz Orkiestry Symfonicznej ZSM im. S. Moniuszki. Wstęp wolny!

 • Kiedy? 9 grudnia 2023, godz. 18:00
 • Gdzie? Aula Leopoldina, Uniwersytet Wrocławski, pl. Uniwersytecki 1

Zapraszamy na oba wydarzenia! Dołącz do nas i pozwól, by muzyka zabrzmiała w Twoim sercu!

Koncert mikolajkowy 2023

 

 

festiwal barborkowy 2023

 Barborka 2023

 

Mamy fantastyczne wiadomości! Ars Cantandi właśnie powrócił z Bratysławy ze Złotym Dyplomem z Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Młodzieży (International Youth Music Festival).

Podczas trzech dni festiwalu, który organizuje Bratislava Music Agency, mieliśmy okazję przeżyć całe spektrum emocji - od intensywnych prób, przez niesamowite koncerty w Katedrze Św. Marcina i Klarisky Concert Hall i występ konkursowy w Sali Lustrzanej Pałacu Prymasowskiego po zwiedzanie malowniczej Bratysławy.

Ale festiwal to nie tylko muzyka bratysławski Szał Baj Najt również się udał. To była niezapomniana przygoda.

Wróciliśmy do Wrocławia pełni pozytywnych wrażeń i z cudownymi wspomnieniami. Wszystkim, którzy nie mieli jeszcze okazji odwiedzić Bratysławy, gorąco polecamy. A organizatorom festiwalu Bratislava Music Agency dziękujemy za ciepłe przyjęcie.

Jeżeli nie mieliście okazji na bieżąco śledzić naszych poczynań, zapraszamy do obejrzenia naszych występów:

Przesłuchania konkursowe: https://fb.watch/lDVMHk_UF9/

Koncert (56 minuta): https://fb.watch/lDVEccGoau/

 • bratyslawa2023
 • bratyslawa2023_2
 • bratyslawa2023_3
 • bratyslawa2023_4
 • bratyslawa2023_5
 • bratyslawa2023_6

Podkategorie