40-LECIE PRACY ARTYSTYCZNEJ ZBIGNIEWA PREISNERA z ARS CANTANDI

Piątego października 2019 zaśpiewaliśmy podczas jubileuszu 40-lecia pracy artystycznej Zbigniewa Preisnera w krakowskiej Tauron Arenie! Był to dla nas niezwykły zaszczyt, wystąpiliśmy na jednej scenie z m.in. Lisą Gerrard, Teresą Salgueiro, Edytą Krzemień, orkiestrą Sinfonia Varsovia, Józefem Skrzekiem, Wrocławskim Teatrem Pantominy. Podczas koncertu zabrzmiały kompozycje m.in z filmów „Podwójne życie Weroniki”, „Dekalog”, trylogii „Trzy kolory: Niebieski. Biały. Czerwony", „Tajemniczy ogród” i utwory z albumów „Requiem dla mojego przyjaciela”, „Silence, Night and Dreams” i „2016 Dokąd?”, „Twilight” oraz z nowego albumu nagranego z Lisą Gerrard i Dominikiem Wanią „Melodies of My Youth”

Całością dyrygował sam Jubilat - Zbigniew Preisner. Gośćmi specjalnymi wydarzenia byli Jerzy Trela i Anja Rubik.

"To były wyjątkowe dwa dni i niezapomniany wieczór.
Tauron Arena Kraków wypełniona, widownia ogromna, brawa na stojąco, jubileusz wielkiego artysty i grupa znakomitych, muzycznych osobowości.
Dziękuję Zbigniew Preisner za zaufanie i zaproszenie do tak ważnego wydarzenia. To dla nas wielka nobilitacja wystąpić z Panem, móc wykonywać Pana utwory, w towarzystwie prawdziwych gwiazd: Edyta Krzemień, Teresa Salgueiro, Lisa Gerard, Józef Skrzek, Dominik Wania, Orkiestra Sinfonia Varsovia i wielu innych i to dla tak wielkiej widowni.
Podziwiam i gratuluję fantastycznej realizacji dźwięku grupie Fotis Sound z Poznania i dziękuję za świetną współpracę Prestige MJM." - cyt. Anna Grabowska-Borys

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć wykonanych przez Mikołaja Kłossowicza oraz krótkiej relacji z koncertu:

PS

Międzyczasie wspomnieli nas w polskim Vogue i nie chodziło tutaj o nasze stroje chóralne! https://www.vogue.pl/a/zbigniew-preisner-cisza-to-najpiekniejsza-muzyka