Solidarni z Ukrainą

Odsłony: 328

Z najgłębszym smutkiem i bólem obserwujemy akty agresji skierowane wobec Ukrainy i związaną z nią tragedię tak wielu ludzi. Każdy z członków zespołu stara się wesprzeć osoby i instrukcje niosące pomoc Ukrainie, a wszyscy razem możemy zrobić to co najlepiej potrafimy - wykorzystać muzykę do wyrażenia naszego współczucia i solidarności z naszymi Przyjaciółmi i ich rodzinami oraz wszystkimi ludźmi dotkniętymi wojną na Ukrainie. Członkami naszego chóru są obywatele Ukrainy, przyjaźnimy się również z ukraińskimi chórami. Muzyka zawsze zbliżała nas do siebie, a teraz przypomina o naszych ideałach. Dlatego też to właśnie muzykę chcemy wykorzystać do pomocy dla Ukrainy i angażujemy się w koncerty i wydarzenia, które mają wyrazić naszą solidarność z Ukrainą.

Pierwszy z nich odbędzie się 8 marca o godz. 17 na Wrocławskim Rynku na Placu Gołębim przy fontannie. Połączone chóry Wrocławia oraz Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji wykonają hymny Polski i Ukrainy oraz „Modlitwę o Pokój” Norberta Blachy.

Drugie wydarzenie to nabożeństwo i koncert w niedzielę 13 marca o godz. 10 Kościele Opatrzności Bożej we Wrocławiu (ul. Kazimierza Wielkiego 29).

W repertuarze znajdą się tradycyjne ukraińskie i polskie pieśni ludowe. Nie zabraknie również narodowego hymnu Ukrainy 💙💛
 
Wraz z nami wystąpią:
Marta Kilian - solo
Szymon Atys - fortepian
Natalia Droń - słowo wiążące
 
Podczas koncertu i nabożeństwa prowadzona będzie zbiórka, z której cały dochód zostanie przekazany na pomoc ukraińskim uchodźcom przebywającym pod opieką Parafia Ewangelicko-Augsburska Opatrzności Bożej we Wrocławiu

Serdecznie zapraszamy, bądźmy razem z Ukrainą !!!

Solidarni z ukrainą