Solidarni z Ukrainą

Z najgłębszym smutkiem i bólem obserwujemy akty agresji skierowane wobec Ukrainy i związaną z nią tragedię tak wielu ludzi. Każdy z członków zespołu stara się wesprzeć osoby i instrukcje niosące pomoc Ukrainie, a wszyscy razem możemy zrobić to co najlepiej potrafimy - wykorzystać muzykę do wyrażenia naszego współczucia i solidarności z naszymi Przyjaciółmi i ich rodzinami oraz wszystkimi ludźmi dotkniętymi wojną na Ukrainie. Członkami naszego chóru są obywatele Ukrainy, przyjaźnimy się również z ukraińskimi chórami. Muzyka zawsze zbliżała nas do siebie, a teraz przypomina o naszych ideałach. Dlatego też to właśnie muzykę chcemy wykorzystać do pomocy dla Ukrainy i angażujemy się w koncerty i wydarzenia, które mają wyrazić naszą solidarność z Ukrainą.

Pierwszy z nich odbędzie się 8 marca o godz. 17 na Wrocławskim Rynku na Placu Gołębim przy fontannie. Połączone chóry Wrocławia oraz Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji wykonają hymny Polski i Ukrainy oraz „Modlitwę o Pokój” Norberta Blachy.

Drugie wydarzenie to nabożeństwo i koncert w niedzielę 13 marca o godz. 10 Kościele Opatrzności Bożej we Wrocławiu (ul. Kazimierza Wielkiego 29).

W repertuarze znajdą się tradycyjne ukraińskie i polskie pieśni ludowe. Nie zabraknie również narodowego hymnu Ukrainy 💙💛
 
Wraz z nami wystąpią:
Marta Kilian - solo
Szymon Atys - fortepian
Natalia Droń - słowo wiążące
 
Podczas koncertu i nabożeństwa prowadzona będzie zbiórka, z której cały dochód zostanie przekazany na pomoc ukraińskim uchodźcom przebywającym pod opieką Parafia Ewangelicko-Augsburska Opatrzności Bożej we Wrocławiu

Serdecznie zapraszamy, bądźmy razem z Ukrainą !!!

Nasze najserdeczniejsze pozdrowienia ślemy do Zaslużenej Chorowej Kapeli Ukrainy "Boyan" im. Jewgienija Wachniaka ze Lwowa i jej znakomitego dyrygenta Vasyla Chuchmana, który 14 lat temu zafascynował nas ukraińską kulturą wokalną ❤️❤️❤️. Sięgamy pamięcią do naszego wyjazdu w 2008 roku do Lwowa i przytaczamy nasze powyjazdowe relacje:

http://arscantandi.wroclaw.pl/pl/home2-3/arykuly/65-aclwow

http://arscantandi.wroclaw.pl/pl/home2-3/arykuly/64-ac-po-lwowsku-z-perspektywy-naszej-najwspanialszej-ani-dyrygentki

http://arscantandi.wroclaw.pl/pl/home2-3/arykuly/63-warsztaty-choralne-we-lwowie-czyli-miejsce-gdzie-zyskujesz-zdrowie-po-poowie

Dzielimy się również naszym ostatnim nagraniem ludowej pieśni ukraińskiej w opracowaniu Jewgienija Kozaka do wiersza Tarasa Szewczenki - Думи мої, думи мої / Dumy moi, dumy moi / Dumy moje. Utwór ten trafił do naszego repertuaru po wizycie we Lwowie i warsztatach z Vasylem Chuchmanem.

Solidarni z ukrainą